Polska będzie partnerem Hannover Messe 2017

  04/05/2016

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. W tegorocznej edycji, która zakończyła się 29 kwietnia, wzięło udział 6,5 tys. firm z 70 państw. Przedsiębiorstwa z całego świata przedstawiły swoje najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej i informatyki oraz energetyki, jak również nowe technologie ekologiczne, techniki napędów, sposoby dostaw dla przemysłu, technologie i usługi produkcyjne oraz osiągnięcia badawczo-rozwojowe. Polskę reprezentowało w tym roku około 60 wystawców.

Krajem Partnerskim targów Hannover Messe 2016 były Stany Zjednoczone. Wśród gości honorowych znaleźli się prezydent USA Barack Obama i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Przywódcy Stanów Zjednoczonych i Niemiec odwiedzili m.in. stoisko firmy ABB, gdzie zapoznali się z innowacyjnymi rozwiązaniami opracowanymi przez tę firmę. Obojgu przywódcom zademonstrowano w jaki sposób inteligentne czujniki mogą poprawić produktywność setek milionów silników elektrycznych. Jest to możliwe dzięki komunikacji tych silników z usługami w chmurze. Takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy.

W 2017 roku Krajem Partnerskim Hannover Messe będzie Polska. Memorandum w tej sprawie podpisali wiceminister rozwoju Paweł Chorąży oraz przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe Dr. Jochen Köckler. Przyszłoroczna edycja imprezy dobędzie się w dniach 24-28 kwietnia.