Kawa w Kaczmarek Electric

  28/09/2017

Parzenie i picie kawy to dla wielu z nas nieodłączny rytuał każdego dnia.
Sięgamy po ten wyjątkowy napój, żeby się obudzić rano lub dla relaksu w ciągu dnia. Picie kawy to przyjemność, chwile odprężenia, miły przerywnik w trakcie pracy.

W Kaczmarek Electric chcemy, żeby nasi klienci czuli się wyjątkowo, dlatego częstujemy ich wyjątkową, dedykowaną dla nas kawą.

29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Z tej okazji chcemy dziś uchylić rąbka tajemnicy – opowiedzieć skąd pochodzi kawa, na którą zapraszamy w naszych oddziałach,  dzięki czemu ma ona tak głęboki smak oraz aromat.

Nasza kawa – to specjalna mieszanka, oparta na ziarnach pochodzących z Brazylii, które dają orzechowo-czekoladową bazę smaku, oraz ziarnach z Rwandy, którym zawdzięczamy owocową dzikość Afryki. Takie połączenie gwarantuje moc kawowych doznań zamkniętych w jednym kubku.

Nasza kawa palona jest w sposób rzemieślniczy, a nie przemysłowy, co pozwala wydobyć pełnię aromatów. W przeciwieństwie do kaw przemysłowych, podczas produkcji stosuje się niższe temperatury oraz dłuższy czas palenia, dla pełnej kontroli przebiegu wypału.

Pełnię smaku zapewnia wysokiej jakości surowiec (100% arabiki), zamiast mieszanki z gorszym gatunkiem ziarna – robustą.

Każde opakowanie oznaczone jest datą palenia, co pozwala na kontrolę świeżości ziarna i decyduje o autentycznym smaku kawy. 

W kawach sklepowych podana jest jedynie data przydatności do spożycia.

Nasza kawa pakowana jest bezpośrednio po wypaleniu do specjalnych opakowań z wentylem, dzięki czemu zachowane są wszystkie walory smakowe.

Kawę tę sprowadzają i przygotowują dla nas prawdziwi znawcy i pasjonaci.  Nad odpowiednim profilem palenia i smaku czuwa doświadczony zespół produkcyjny, składający się z wykwalifikowanych roasterów i sensoryków.

W Kaczmarek Electric nie sprzedajemy kawy, częstujemy nią naszych klientów. Jest tajemnicą poliszynela, że elektroinstalatorzy – to wielbiciele kawy, a wielu z nich lubi zaczynać swój dzień pracy od aromatycznej kawy w najbliższym oddziale Kaczmarka.