Koronawirus – jak działamy

  18/03/2020

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa chciałbym poinformować o bieżącej sytuacji w naszej firmie i podjętych przez nas środkach ostrożności.

Zacznę od tego, że wszystkie nasze oddziały działają i obsługują klientów. Także Centrum Logistyczne w Powodowie pracuje i na bieżąco realizuje wszystkie zamówienia.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i klientom, a jednocześnie zachowania ciągłości pracy i obsługi zamówień składanych przez naszych Klientów, przeorganizowaliśmy pracę oraz wprowadziliśmy specjalne zasady działania. Tam gdzie to było możliwe, wprowadziliśmy pracę zdalną i wielu osób skorzystało z tej możliwości. Wprowadziliśmy też telekonferencje zamiast spotkań. Zrezygnowaliśmy z wyjazdów służbowych i szkoleń.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo musieliśmy ograniczyć do minimum liczbę osób wpuszczanych na teren Centrum Logistycznego Kaczmarek Electric w Powodowie. Dlatego wstrzymaliśmy możliwość odbioru towarów bezpośrednio z naszego magazynu centralnego. Obecnie Centrum Logistyczne w Powodowie wydaje towar wyłącznie naszym oddziałom.
Zachowujemy szczególne środki prewencyjne, odkażamy miejsca wspólne, mierzymy temperaturę pracownikom magazynu i kierowcom. Nie pozwalamy osobom trzecim korzystać z pomieszczeń socjalnych ani toalet firmowych (zapewniliśmy w tym celu specjalne toalety przenośne). Aby ograniczyć ryzyko, promujemy aktywnie kulturę częstego i dokładnego mycia rąk. Ze zrozumieniem przyjęliśmy wszyscy zasadę nie witania się pomiędzy współpracownikami. Kierowcy oraz dostawcy mają specjalne procedury kontaktu telefonicznego z magazynem i wyznaczone niezależne strefy komunikacji.

Zapewniamy wszystkich Klientów, że obecnie nasz magazyn na bieżąco realizuje wysyłki, z zachowaniem szczególnych zasad higieny i bezpieczeństwa. Nasze oddziały obsługują klientów stacjonarnie, ale zachęcamy też do kontaktu drogą telefoniczna lub mailową. Na pewno w wielu przypadkach złożenie zamówienia może się odbyć bez osobistej wizyty w oddziale dane teleadresowe oddziałów są dostępne na naszej stronie. https://ke.pl/oddzialy.

Stale monitorujemy sytuację związaną z rozwojem epidemii koronawirusa, stosujemy się do wszystkich komunikatów i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek zmiany w naszym funkcjonowaniu, poinformujemy Państwa niezwłocznie.

                                                                                               Cezary Kaczmarek