Akcja – Święta za pasem – już rozpoczęta!

  05/12/2018

Z „Gniazda” w Kargowej jadą do nas nasze specjalne choinki Kaczmarek Electric. To znak, że święta są już tuż, tuż.

Właśnie jedzie do nas 150 prześlicznych choinek. Te cudeńka już od kilku lat przygotowują specjalnie dla nas dzieci i młodzież – podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego „Gniazdo” w Kargowej.

 Te zupełnie wyjątkowe świąteczne drzewka są takie piękne, bo dzieci włożyły całe serce w ich powstanie. A my cieszymy się, że możemy trochę wspomóc placówkę, która stwarza dzieciom warunki do zabawy, nauki i rozwoju talentów oraz zainteresowań.

Już od kilku lat choinki z „Gniazda”, przygotowane specjalnie dla nas, trafiają do oddziałów Kaczmarek Electric w całej Polsce. Już nie wyobrażamy sobie bez nich Świąt.

Placówka w Kargowej powstała, aby tworzyć dzieciom warunki do nauki własnej i w tej nauce pomagać. Dba, aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, stwarza im możliwość interesującego i konstruktywnego spędzania wolnego czasu.

Jest to miejsce, w którym dzieci i młodzież uczą się i bawią, ale przede wszystkim gromadzą nowe doświadczenia, które mogą sprawić, że wejdą w dorosłe życie zaopatrzeni w poczucie własnej wartości, względnego bezpieczeństwa i przekonania, że normy społeczne są dla ludzi, by ułatwić im życie na wielu poziomach, a nie utrudniać.

Ciepło i miłość – podobno tylko tyle i aż tyle potrzebuje człowiek do właściwego rozwoju… To chcemy dzieciom zapewnić. Wszystko po to, by żyło się im trochę lepiej, by miały lepszą perspektywę na przyszłość…- mówi Marta Stoksik, która pracuje z młodzieżą i kieruje placówką.

Wszystkim miłym Elfom z Kargowej i ich wychowawcom życzymy zdrowych i radosnych Świąt!