8. Konwencja Rynku Elektrycznego już za nami

  31/05/2016

18-19 maja 2016 w Łodzi, w hotelu Double Tree by Hilton odbyła się 8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego, której organizatorem jest SHE Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki.
Była to największa Konwencja od chwili zainicjowania ich przez SHE, według informacji organizatora wzięło w niej udział 226 uczestników.

W czasie Konwencji zajmowano się przede wszystkim takimi tematami, jak jakość wyrobów a uczciwa konkurencja, rola dystrybutora na zmieniającym się rynku. Mówiono też o konieczności rozwijania współpracy producentów i dystrybutorów w zakresie budowy prawdziwego systemu statystyk rynkowych.

Tegoroczna edycja miała szerokie grono sponsorów. W tej roli wystąpiły firmy jak ABB, ERKO, ETIM Polska, EL-SIGMA, Gewiss, HAGER, Euler Hermes Collections, Ledvance, WOJNAROWSCY oraz firma Weidmueller, która świętowała jednocześnie 25 lat obecności na polskim rynku.

Na konwencji byli obecni przedstawiciele Kaczmarek Electric S.A. na czele z prezesem Cezarym Kaczmarkiem.

Nasza firma już od blisko roku jest członkiem Związku Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE. Organizacja zrzesza 16 podmiotów – największych dystrybutorów z branży elektrotechnicznej, którzy wspólnie mają blisko 90% udziału w rynku. Jaj celem jest współpraca w zakresach, które nie ograniczają konkurencji, ale pozwalają na poprawę funkcjonowania dystrybutorów, ich otoczenia prawnego i technicznego, budowanie nowych standardów i technologii.