Zwycięzcy jechali solo

  14/09/2020

Grabarek i Bejm najlepsi w Nowej Soli

Grzegorz Grabarek (Real 64-sto) i Bartosz Bejm (Bejm Team Go Invest) triumfowali dziś w Nowej Soli podczas trzeciej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Zawodnik leszczyńskiego teamu wygrał rywalizację na dystansie Mega, pasjonat kolarstwa górskiego z Koła był najlepszy na trasie Mini. Obaj przyjechali na końcową kreskę solo i to ze sporą przewagą nad konkurentami.

W przypadku Grzegorza Grabarka wyniosła ona aż 3 minuty 30 sekund. – Od początku wyścigu jechaliśmy grupą, w której poza mną byli także Mariusz Gil, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy i kilku jeszcze zawodników – mówi zielonogórzanin.

– Na początku drugiej rundy odjechaliśmy we dwójką rywalom – Mariusz Gil i ja. Zgodnie współpracowaliśmy i myślałem, że w ten sposób dotrzemy do mety. I podzielimy się dwoma pierwszymi miejscami.

– Gdzieś na 10 kilometrze drugiej rundy podczas dynamicznego zjazdu Mariusz Gil zerwał łańcuch. Ja popędziłem do przodu. Na ostatnich kilometrach przed metą, na ścieżce rowerowej, naciskałem na pedały z całą mocą, obawiając się, że konkurenci do mnie dojadą, tym bardziej, że na tym ostatnim odcinku trasy wiatr mocno dmuchał w twarz. Wjechałem solo na metę. Ale nie spodziewałem się, że wyprzedzę następnego zawodnika aż o 3 minuty 30 sekund. Cieszę się ze zwycięstwa, ale chylę czoła przed Mariuszem Gilem, który jest w dobrej formie – kończy Grzegorz Grabarek.

Podobnie było z Bartoszem Bejmem z Koła. Zawodnika z numerem startowym 389 nie interesują żadne inne miejsca poza pierwszym, czemu daje publiczny wyraz. Dziś do 19 kilometra jechał razem z Wiesławem Makuchowskim, dobrym szosowcem lat końca lat osiemdziesiątych XX wieku, dziś 53-letnim panem o ciągle dobrej dyspozycji sportowej. Kolanin był pierwszy, jego przewaga nad grupą za nim wyniosła 1 minutę 50 sekund.

Startowało dziś ponad 300 osób. Wśród pań triumfowały: na Mega – Barbara Borowiecka (Szczepan Bike), na Mini – Adrianna Janiszewska (brak danych o przynależności klubowej).

Mega – elita kobiet

1. Barbara Borowiecka
2. Agnieszka Kachel
3. Izabela Gościańska
4. Daria Kasztarynda
5. Emilia Ryszka

Mega – elita mężczyzn

1. Grzegorz Grabarek
2. Andrzej Kaiser
3. Kacper Fiszer
4. Krzysztof Krzywy
5. Michał Glanz
6. Mariusz Gil
7. Dawid Jona
8. Adam Kowalski
9. Arkadiusz Ostojski
10. Andrzej Jackowski

Na dystansie Mega zwyciężali w kategoriach: K1 – Izabela Malinowska, K2 – Sandra Samolewska, K3 – Katarzyna Dąbrowicz, K4plus – Katarzyna Boczkowska-Pidek, M1- Mateusz Flejszer, M2 – Michał Górniak, M3 – Jakub Komar, M4 – Wojciech Mizuro, M5 – Mariusz Chyła, M6 – Jan Zozuliński.

Dystans Mini, zwycięzcy w kategoriach: K1 – Joanna Cedzidło, K2 – Adrianna Janiszewska, K3 – Natalia Chorostkowska, K4 plus – Katarzyna Łatyszew, MJM – Bartosz Wentland, M0 – Paweł Jurczyk, M1 – Kacper Sobiś, M2 – Dariusz Bejm, M3 – Bartłomiej Koleśnik, M4 – Rafał Łukawski, M5 – Wiesław Makuchowski, M6 – Andrzej Jaroszonek.

Grzegorz Grabarek i Bartosz Bejm – to bezsprzecznie bohaterowie niedzielnych zawodów w Nowej Soli, które zorganizowała firma Kaczmarek Electric przy wydatnej pomocy Rafała Nowaka i jego ludzi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Peleton z miasta na Odrą. Impreza odbywała się w słońcu, na starcie i mecie nie brakowało kibiców, byli i oni widoczni także w różnych miejscach trasy.

Następna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 za dwa tygodnie w Żarach.

tekst: Piotr Kurek