Żerków – udany debiut w cyklu GP Kaczmarek Electric MTB

  04/05/2017

Drugi etap tegorocznego Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbył się 30 kwietnia w Żerkowie w powiecie jarocińskim.

Wielkopolski Żerków po raz pierwszy był organizatorem jednego z wyścigów w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Pogoda tym razem nie rozpieszczała uczestników. Było zimno, choć na szczęście nie padało. Kolarze rozgrzali się bardzo szybko na trasie, a kibice mieli okazje by uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów w kolarskim miasteczku. Były dmuchawce dla najmłodszych, grill dla nieco starszych, a nawet jak przystało na koniec kwietnia – lody.

Wymagająca, ciekawa trasa, na której organizowano w 2013 i 2014 roku mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, to ulubione miejsce Marka Konwy. Wychowanek Trasy Zielona Góra, a obecnie kolarz grupy Volkswagen Samochody Użytkowe, nie dał szans rywalom, choć długo Markowi Konwie kroku dotrzymywał najbardziej doświadczony polski kolarz 43-letni Andrzej Kaiser z Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Dość długo, bo prawie 7 minut kibice czekali na trzeciego zawodnika. Był nim Krzysztof Krzywyz Nexus, który na finiszu wyprzedził Macieja Kasprzaka z Real 64-sto (drugiego na mecie pierwszego etapu w Rydzynie). Najlepsza z pań – pod nieobecność Pauliny Bielińskiej, okazała się Magdalena Sadłecka z Euro Bike Kaczmarek Team, która w rywalizacji open przyjechała na 26 miejscu.

W wyścigu mega, podobnie jak podczas pierwszej tegorocznej imprezy w Rydzynie, najszybszy był kolejny z wychowanków Trasy Zielona Góra – Marcin Wider. Kolarz grupy Sogest – 41 i pół kilometrową trasę pokonał w godzine i 12 minut.

To był zupełnie inny wyścig, niż ten w Rydzynie. Trasa, na której jechałem pierwszy raz, była bardzo wymagająca, a rywale jak zwykle dobrze przygotowani – mówił po wyścigu Marcin Wider.

Na trasę drugiego z tegorocznych wyścigów Kaczmarka wyjechało 718 kolarzy, czyli mniej, niż podczas rekordowego wyścigu w Rydzynie. Jak zwykle organizatorzy nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących. 5 złotych z każdego wpisowego zostało przeznaczone na leczenie Julki Stawickiej. Julka ma 3 latka i urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu. Bliscy walczą o jej życie każdego dnia, dlatego z statysfakcją można było ogłosić, że uczestnicy wyścigów Kaczmarka wspomogli Julkę w jej walce. Zebrano 3750 złotych, a symboliczny czek odebrał tata Julki.

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w 2017 roku rozkręca się na dobre. Kolejna – trzecia już impreza odbędzie się 14 maja w Żarach. Do zobaczenia!!!