XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – piękny finał w Wolsztynie

  05/10/2021

XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB już za nami. W niedzielę 3 października na starcie finałowego etapu w Wolsztynie stanęło ponad 500 zawodników. W promieniach słońca i we wspaniałej atmosferze zamykaliśmy sezon 2021. I tylko wszystkim było trochę szkoda, że to już ostatni w tym roku start.

Z zapartym tchem śledziliśmy w Wolsztynie występ profesjonalistów. Zwycięzcą wśród Elity został Piotr Konwa, który najdłuższy dystans (Giga – 73 km) pokonał w czasie 2:41:44 i na metę przyjechał solo. Dziewięć sekund za nim finiszował Filip Jeleniewski, trzeci był Hubert Semczuk. W klasyfikacji generalnej.

Jednak zdecydowana większość uczestników naszego cyklu maratonów MTB to amatorzy w każdym wieku i to oni są tu równie ważnymi, albo jeszcze ważniejszymi bohaterami. (Ścigaliśmy się także w ramach naszej branży – w Wolsztynie odbyły się amatorskie Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej w maratonie MTB, ale o tym powiemy w specjalnej relacji).

Wolsztyn 3.10 – finał sezonu 2021 w promieniach słońca

Autor: Bartek Mania
Finał Kaczmarek Electric MTB 2021

To był bardzo udany sezon. We wszystkich 11 etapach Grand Prix, jakie odbyły się w tym roku, wystartowało 4235 zawodników. Mamy nadzieję, że już za pół roku spotkamy się ze wszystkimi ponownie. Dziękujemy Joasi Balawajder, która już kolejny rok z rzędu, przy pomocy małej, ale wytrwałej grupki pasjonatów, robi wszystko, aby zorganizować dla Was maraton MTB, w którym każdy amator rowerowego ścigania znajdzie odpowiednie dla siebie wyzwanie, będzie mógł przeżyć radość z przekroczenia linii mety i cieszyć się ze wspaniałej sportowej atmosfery, jaka towarzyszy wszystkim wyścigom naszego cyklu. W jej i naszym imieniu, chcemy dziś podziękować wszystkim osobom, bez których zaangażowania Grand Prix Kaczmarek Electric MTB nie byłoby taką imprezą, na jaką dziś możemy Was zapraszać.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie lokalnym partnerom, a są to:

 • Krosno Odrzańskie: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim oraz K.O. Team MTB Krosno Odrzańskie
 • Żerków: Piotr Łącki
 • Kliczków: Mariusz Lickiewicz
 • Chodzież: Daria Kasztarynda i Łukasz Sędłak oraz Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe
 • Sulechów: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie, Łukasz ‚Zelmer’ Zaidlewicz
 • Trzebania: Wojciech Mizuro oraz Szkółka Kolarska 64-stoLeszno,
 • Wyrzysk: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku
 • Zielona Góra: Kamil Wieczorek
 • Nowa Sól: Rafał Nowak, Paweł Stec oraz UKS Peleton Nowa Sól
 • Żary: Krzysztof Grzegorczyk oraz Żary Runners Team
 • Wolsztyn: Agnieszka Dudziak, Dariusz Stęsik oraz Klub Kolarski Fala Park
Finał Kaczmarek Electric MTB 2021
Finał Kaczmarek Electric MTB 2021

Dziękujemy lokalnym samorządom, Lasom Państwowym oraz innym instytucjom państwowym, bez których przychylności nasze imprezy nie mogłyby się odbyć.
Dziękujemy pracownikom firmy Kaczmarek Electric SA, za rozstawianie i składanie miasteczka zawodów: Fryderykowi, obu Mateuszom i Piotrkowi oraz dziewczynom Ewie, Adzie, Kindze, Żanecie i Karolinie za pracę w Biurze Zawodów.

Dziękujemy Piotrowi Kurkowi za profesjonalną konferansjerkę oraz lekcje historii polskiego kolarstwa, a Fotomtb.pl za piękne zdjęcia z tras maratonów.
Dziękujemy też Domtel Sport Timing za usługę pomiaru czasu.

Wielkie podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów, którzy nieustannie dostrzegają i podzielają naszą pasję do jazdy na rowerze .

Do zobaczenia w nowym sezonie!