Udana inauguracja w Nowej Soli

  03/04/2023

I etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023 za nami.
Wzięło w nim udział blisko 500 uczestników,
a mimo zimna atmosfera była bardzo gorąca.

W niedzielę w Nowej Soli pogoda nie rozpieszczała uczestników pierwszego w tym roku maratonu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Co tu kryć – było zwyczajnie zimno. Mimo to na starcie głównego wyścigu stanęło ponad 420 zawodników, a w startach najmłodszych wzięło udział 50 dziewczynek i chłopców – naszego kolarskiego narybku. Dopisali też kibice, nie tylko z Nowej Soli. Fani kolarstwa cieszyli się z tego początku sezonu i w miasteczku zawodów panowała wspaniała, gorąca atmosfera.

Wyścigi odbywały się na trzech dystansach GIGA (74 km), MEGA (53 km) oraz MINI (32 km). Mniej zaprawieni w wyścigach amatorzy dwóch kółek mogli potraktować start bardziej rekreacyjnie, jadąc na dystansie FAN (ok. 8 km).

Najlepszy w wyścigu GIGA był Michał Paluta, miejsca dwa i trzy zajęli Grzegorz Grabarek i Mariusz Gil. Żadna z pań nie wystartowała na tym dystansie. Na Mega wygrali: Wiktoria Gładosz i Niemiec Klaus Beige. Zwycięzcami na MINI okazali się Adrianna Janiszewska oraz Szczepan Paszek.

Nowością na naszym maratonie był wyścig na rowerach gravelowych na trasie MEGA. Wzięło w nim udział 16 osób, w tym dwie panie. Triumfowali przedstawiciele Szczecina: Natalia Pindera i Adrian Zimny z Pro Tour Racing Team.

Najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach honorował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, który towarzyszył kolarzom amatorom przez prawie cały dzień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na II etap do Świebodzina już 23 kwietnia.