Rusza Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

  16/04/2016

Właśnie rusza VII edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W niedzielę 17 kwietnia startuje pierwszy wyścig w Rydzynie.

Wszystko wskazuje na to, że dopiszą zawodnicy i amatorzy. Wiadomo – czekaliśmy na to długie miesiące! Marek Konwa, który brał udział w planowaniu trasy wyścigu w Rydzynie, zapowiada duże emocje.

„Pierwsza część dystansu jest stosunkowo łatwa – mówił w piątek nasz mistrz – ale na dystansie mega i giga jest już dużo trudniej. Uczestnicy przekonają się, że trasa jest ciekawa i kryje trochę niespodzianek.”

Sam Marek Konwa przyjedzie do Rydzyny prosto z Włoch. W sobotę bierze udział w wyścigu Trofeo Delcar, na którego starcie co roku spotka się cała światowa czołówka HC. Trzymamy więc kciuki za naszego kolarza!

„Wyścig w Rydzynie, pierwszy w tym cyklu, to będzie dla mnie trochę start treningowy, ale nie ukrywam, że chętnie zawalczę też o podium” – mówił Marek Konwa, który jest patronem honorowym naszego Grand Prix.

Sama impreza GP Kaczmarek Electric MTB wystartowała w 2010 roku i z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Przyciąga licencjonowanych kolarzy i setki amatorów.

W pierwszej edycji, w trzech wyścigach wzięło udział łącznie 385 uczestników, a w roku ubiegłym liczba startujących przekroczyła już 5 tys.
To jednocześnie sportowe święto i impreza rodzinna. Możliwość wzięcia udziału w wyścigu na wybranym dystansie i w swojej grupie wiekowej sprawia, że każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie, także ten najmłodszy.

Coraz większą popularność zdobywa także wśród uczestników z branży elektrotechnicznej, którzy mają tu swoją własna kategorię uczestników. Brawo, górą nasi!

Tegoroczna edycja naszego cyklu będzie składała się z 8 etapów, przy czym do klasyfikacji generalnej wliczane będą wyniki z 5 najlepszych startów. Po starcie w Rydzynie – następne etapy: 15 maja w Zielonej Górze, 29 maja w Sulechowie, 19 czerwca w Kargowej, 3 lipca w Lubrzy (Boryszyn), 14 sierpnia we Wschowie, 4 września w Nowej Soli i 2 października w Wolsztynie.

Wszystkie wyścigi odbywające się w ramach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2016 zostały wpisane do Kalendarza imprez PZKol 2016 i spełnią warunki umożliwiające start w nich zawodników posiadających licencję kolarską w kategorii elita.

Każdy uczestnik otrzyma medal pamiątkowy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Do zapisywania się do udziału w kolejnych etapach zapraszamy na: mtb.kaczmarekelectric.pl

Do zobaczenia na starcie!