Rusza cykl Kaczmarek Electric Speedway Cup

  09/03/2018

Kaczmarek Electric Speedway Cup to nowy turniej dla żużlowców-amatorów pod auspicjami naszej firmy. W ramach cyklu odbędzie się 10 imprez w różnych miastach Polski, a także za granicą – w Libercu i Berlinie. Start KESC już 15 kwietnia w Gnieźnie.

Podczas każdej imprezy zbierane będą środki na charytatywny cel wybrany przez organizatora. W pierwszym turnieju pojedziemy dla Julki i Damiana – dzieci naszego kolegi z toru, które od lat dzielnie walczą z chorobami i zmagają się z niepełnosprawnością. Środki, które uda się zebrać podczas tych zawodów, przeznaczone będą na ich leczenie i rehabilitację – mówi Andrzej Wnęk, szef oddziałów  Kaczmarek Electric w Zielonej Górze i Nowej Soli, żużlowiec amator i jeden z głównych inicjatorów powstania cyklu.

Turnieje rozgrywane będą w formie pikników. Zarówno wstęp na zawody, jak i program, będą bezpłatne. Dla kibiców będzie to świetna okazja, aby poznać żużel amatorski, tworzony przez pasjonatów tego sportu.
.

Terminarz Kaczmarek Electric Speedway Cup:
15.04 – Gniezno
19.05 – Toruń
26.05 – Liberec, Czechy
02.06 – Zielona Góra
23.06 – Leszno
30.06 – Ostrów
14.07 – Grudziądz
21.07 – Berlin, Niemcy
05.08 – Rawicz
15.08 – Opole

.
W każdych zawodach weźmie udział 24 zawodników podzielonych na dwie grupy, w zależności od prezentowanych umiejętności. W przypadku turnieju indywidualnego po rozegraniu fazy zasadniczej, wzorem cyklu GP, odbędą się biegi półfinałowe i finałowe. Oprócz tego przeprowadzone zostaną czwórmecze i turniej par.

Zawody przeznaczone są wyłącznie dla amatorów. Zawodnicy, którzy kiedykolwiek posiadali licencję „Ż”, nie będą mogli wziąć udziału w zawodach. Oznacza to, że w imprezach z cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup nie będzie tzw. „ex-riderów”.

Liczymy na to, że ujednolicenie zasad i jazda pod wspólnym szyldem przyczyni się do rozwijania tej dyscypliny sportu wśród amatorów i spopularyzuje żużel amatorski w naszym kraju.