Podsumowanie IX Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

  08/11/2018

Za nami kolejny sezon wspaniałych rowerowych zmagań w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
Pora więc zrobić małe podsumowanie. W 2018 roku, podobnie jak rok temu, było aż 10 etapów.

Uczestnicy naszego maratonu od kwietnia do września startowali w kolejnych zawodach:
15.04 Rydzyna
13.05 Sulechów
27.05 Krosno Odrzańskie
10.06 Żerków
24.06 Strzelce Krajeńskie
08.07 Nowa Sól
22.07 Dziwiszów
05.08 Bolesławiec
02.09 Zielona Góra
30.09 Wolsztyn

Łączna liczba startujących 7200 (dorosłych i młodzieży).
Liczba startujących dzieci w całym cyklu ok 2000.

W klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB najlepszy okazał się Mariusz Gil, a wśród kobiet Magdalena Sadłecka.

Oddzielnie klasyfikowaliśmy też uczestników z naszej branży. W wszystkich wyścigach było ok 600 osobo-startów w kategorii branża elektrotechniczna (średnio 60 osób w etapie).

22 lipca w Dziwiszowie k/ Jeleniej Góry, podczas VII etapu naszego Grand Prix, rozegrane zostały II Mistrzostwa Polski Branży Elektrotechnicznej w Kolarstwie Górskim.
Na dystansie mini (ok 21 km) wygrała WIERZBICKA Anna- SEVEN – Perceptus Team, a na dystansie mega (ok 42 km) wygrał Bartosz Jeton z Eurobike Kaczmarek Elecric Team.

Dobrą tradycją wyścigów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB stały się akcje charytatywne. Dzięki akcji „Każdy Zawodnik Pomaga” pomogliśmy 10 osobom potrzebującym, które miały trochę mniej szczęścia w życiu. W tym celu 5 zł z każdego wpisowego zostało przekazane na cele charytatywne.

Osoby potrzebujące, do których trafiała nasza pomoc, pochodziły z miejscowości, w których odbywały się kolejne etapy naszego cyklu. W tym roku udało się zebrać na ten cel 36 tys. zł.

Praca przy organizacji całego cyklu sprawiła nam w tym roku naprawdę wiele przyjemności, a w przyszłym roku czeka nas edycja jubileuszowa. W 2019 roku maraton Kaczmare Electric MTB wystartuje po raz dziesiąty, spodziewajcie się więc fajerwerków! – mówi Joanna Balawajder, Prezes Stowarzyszenia Bike & Run Promotion oraz Koordynator ds. wizerunkowych Kaczmarek Electric S.A.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zajmuje ważne miejsce w życiu firmy Kaczmarek Electric SA. Nasz prezes Cezary Kaczmarek, prywatnie fan MTB i uczestnik wielu maratonów, od początku był jednym z inicjatorów powstania cyklu. Dzięki  osobistemu zaangażowaniu Cezarego Kaczmarka oraz jego żony Urszuli ta sportowa i jednocześnie rodzinna impreza rozrosła się do takich rozmiarów, zyskała tysiące uczestników i jeszcze więcej wielbicieli. Firma Kaczmarek Electric SA jest głównym sponsorem wydarzenia i w organizacji startów bierze udział wielu pracowników Kaczmarek Electric i wszystkim im należą się szczególne podziękowania.  Ale cykl nie mógłby się odbyć bez zaangażowania wielu ludzi, organizacji lokalnych, instytucji i klubów sportowych. Mamy przyjemność podziękować w tym miejscu współorganizatorom Grand Prix, naszym lokalnym partnerom, do których należą:

Rydzyna: Wojciech Mizuro oraz Szkółka Kolarska REAL 64-sto Leszno,
Sulechów: Łukasz Duch oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie, Łukasz ‚Zelmer’ Zaidlewicz
Krosno Odrzańskie: Tomasz Błyskoń oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim
Żerków: Piotr Lacki oraz Daniel Kurpisz
Strzelce Krajeńskie: Rafał Chmiel, Adam Kiona oraz FSD Sport
Nowa Sól: Rafał Nowak, Paweł Stecw oraz UKS Peleton Nowa Sól
Dziwiszów: Stefan Wójtowicz, Aesculap – Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy, SKI ARENA ŁYSA GÓRA
Bolesławiec: Mariusz Lickiewiczwicz oraz MOSIR Bolesławiec
Zielona Góra: Łukasz ‚Zelmer’ Zaidlewicz, Kamil Wieczorek oraz Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli
Wolsztyn: Dariusz i Tomasz Stęsik Sklepy Rowerowe „Turysta”

Wyrazy wdzięczności kierujemy do strażników, policji, wojska, służb medycznych i wszystkich, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników na trasie wyścigów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za obsługę bufetów – wymienia jednym tchem Joasia Balawajder. Dziękuję Urzędom Miast i Gmin, Lasom Państwowym, Starostwom Powiatowym, Policji, Lubuskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu oraz innym instytucjom państwowym, bez których przychylności nasze imprezy nie mogłyby się odbyć. Cieszę się, że jest tak wielu ludzi, którym leży na sercu propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, ruchu na świeżym powietrzu, kultury fizycznej, zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji – dodaje Joasia.

Nasze gorące podziękowania kierujemy do wspaniałych sponsorów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, którzy zechcieli wesprzeć naszą tegoroczną edycję. Niektórzy z nich są z nami już od kilku lat. Dziękujemy:
DT4YOU
www.dobresklepyrowerowe.pl
Cisowianka
Radello Sport
strefarowery.pl
Konwa Bike Leszno
AJs Fenwicks
Fitwheels.eu
Seven Komputery
Fotomtb.pl
Diet & More
Val di Sport – jasna strona rowerów
Magazyn Elektrosystemy
MTB XC PL
Kontakt-Simon
Philips Polska

Do zobaczenia na Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019. Będzie się działo!