Po raz pierwszy ścigaliśmy się w Bolesławcu

  08/08/2018

VIII etap tegorocznego Grand Prox Kaczmarek Electric MTB rozgrywał się w Bolesławcu. Był to udany debiut Bolesławca wśród jako lokalnego organizatora wyścigu w naszym maratonie.
Zawodnicy mieli do wyboru cztery dystanse:
MINI – ok. 36 km
MEGA – ok. 60 km
GIGA – ok. 86 km
oraz MŁODZIK
Nie zabrakło też oczywiście wyścigów dla dzieci i młodzieży. Do wygrania były jak zwykle nagrody finansowe w kategorii „ELITA” o łącznej wartości 5450 zł  oraz atrakcyjne nagrody w kategoriach wiekowych. Po wyścigu był też konkurs z licznymi nagrodami dla wszystkich zawodników, do wygrania m.in. markowy rower MTB oraz komplet kół rowerowych.

W ramach opłaty startowej zapewniamy także wszystkim zawodnikom pakiety startowe wraz z numerem startowym, bufet na trasie oraz ciepły posiłek na mecie, a także ubezpieczenie NW oraz pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli wyścig.

5 zł od każdego wpisowego zostaje przekazane na cele charytatywne. Osoby potrzebujące, którym pomagamy, pochodzą z miejscowości w której odbywa się dany wyścig. W Bolesławcu w ramach naszej akcji „Każdy zawodnik pomaga” jechaliśmy dla Grzegorza Zająca, zawodnika Klubu Kolarskiego Xtrabike Bolesławiec oraz Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie Zdrój, który od początku 2017 roku boryka się z ogromnymi problemami zdrowotnymi i finansowymi, związanymi z powikłaniami po ukąszeniu kleszcza.