Nareszcie rusza Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020!

  17/07/2020

Tej wiosny spotkała nas wszystkich bardzo przykra niespodzianka. W związku z pandemią koronawirusa wszystko stanęło na głowie. Organizacja imprez sportowych była zupełnie wykluczona prze kilka miesięcy. Dla nas i dla wszystkich amatorów MTB, którzy czekali na start w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB był to duży zawód. W międzyczasie udało nam się rozegrać „wirtualne zawody”, w których każdy pokonywał trasę indywidualnie, korzystając z aplikacji mobilnej, a następnie porównywał swoje wyniki z wynikami innych uczestników. Trzeba powiedzieć, że taka forma rywalizacji miała też wielu amatorów.
Ale hurra, nareszcie, rusza XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020! I mimo, tak opóźnionego startu imprezy rozegramy aż 7 etapów.
Zobaczcie, jak będzie wyglądała rywalizacja w tym roku.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i związane z tym ograniczenia, staramy się przygotować nasze wyścigi w taki sposób, aby przy zachowaniu wszystkich nakazów sanitarnych mogło w nich wystartować jak najwięcej osób, przy jednoczesnym zachowaniu równej i sprawiedliwej rywalizacji sportowej. W związku z tym dokonaliśmy kilku zmian w dotychczasowej formule przeprowadzenia maratonów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

  • Zgłoszenie zawodnika do wyścigu będzie możliwe TYLKO za pomocą formularza on-line. Nie będziemy przyjmować zapisów oraz opłat na miejscu w biurze zawodów. Zapisy i opłaty zamykamy na 7 dni przed danym wyścigiem (o godz. 24:00 w niedzielę poprzedzającą wyścig).
  • Wprowadzamy limit uczestników na każdy etap – będzie to 600 zawodników, 4 grupy liczące po 150 osób.
  • Zapisy zamykamy po osiągnięciu limitu.
  • Lista startowa zostanie opublikowana na 3 dni przed zawodami.

Zmniejszona zostanie także ilość dystansów:
MINI 20 – 30 km
MEGA 40 – 60 km (elita startuję na dystansie mega).

O NAGRODACH
Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na mecie pamiątkowy medal. Każdy zawodnik, który wystartuje we wszystkich 7 etapach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020, otrzyma pamiątkowy medal Finishera.
Poza tym zawodnik, który ukończy minimum 5 etapów lub więcej i będzie sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej, podczas ostatniego etapu w Wolsztynie będzie mógł odebrać w biurze zawodów  pamiątkową limitowaną koszulkę T-shirt.

Po zawodach każdej edycji Kaczmarek Electric MTB odbędzie się dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na danym dystansie.
W kategorii Elita przewidujemy nagrody finansowe.

Więcej szczegółów i nowy regulamin zawodów znajdziecie na stronie zawodów.
Przejdź na stronę zawodów