Grand Prix KE MTB 2021 wystartowało w pięknym stylu

  01/06/2021

30 maja okazał się wymarzonym dniem na inauguracja naszego cyklu wyścigów MTB. Na starcie w Krośnie Odrzańskim stanęło prawie 500 kolarzy. Słoneczna pogoda nie opuściła nas ani na chwilę.

„To był cudowny dzień, świetna atmosfera i wspaniała sportowa rywalizacja! Organizować  wyścig dla takich zawodników to czysta radość i satysfakcja” – mówiła Joanna Balawajder, która z ramienia Kaczmarek Electric sprawuje nadzór nad organizacją XII edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

O tym, jak zmagali się z wyścigiem zawodnicy i zawodniczki w Krośnie Odrzańskim przeczytacie w relacji Piotra Kurka: https://www.facebook.com/piotr.kurek.146

Tabelę wyników znajdziecie tu: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4998

Nasza impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy są klasyfikowani w odrębnej kategorii Elita. Każdy znajdzie  dystans odpowiedni dla siebie – od 10 km na dystansie Fan, aż po dystans GIGA -ok. 65 km, a uczestnicy klasyfikowani są i zdobywają trofea w ponad 40 kategoriach (w podziale wg. płci, wieku i dystansu).  Dlatego impreza cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów kolarstwa górskiego w każdym wieku.

„W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy kategorię FAN – specjalnie dla osób, które chcą zobaczyć, o co chodzi w tym ściganiu się po lesie na rowerach” – mówi Joanna Balawajder – dystans 10 km to świetna okazja, żeby dosłownie „z marszu”, bez specjalnego przygotowania czy drogiego sprzętu,  wziąć udział w fajnej imprezie sportowej, poczuć tę atmosferę, sportową mobilizację, sprawić sobie frajdę, spróbować swoich sił – dodaje Asia.

Wcześniej dystans 10 km zarezerwowany był tylko dla kategorii Młodzik, czyli młodzieży w wieku od 11 do 14 lat, teraz każdy może się z nim zmierzyć. W tej kategorii może wystartować cała rodzina – rodzice, dziadkowie i młodzież. Teraz już możemy powiedzieć, że nasz cykl wyścigów jest dostępny niemal dla wszystkich.

Krosno Odrzańskie już czwarty rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W niedzielę uczestników przywitał burmistrz Marek Cybula, który zaraz potem wsiadł na rower i sam wziął udział w wyścigu.

Kolejny start już w najbliższą niedzielę 6 czerwca w Żerkowie.
Zapisy online (tylko do środy poprzedzającej start) na: https://mtb.ke.pl/zapisy-online-2021/

Uwaga: zgłoszenia dokonuje się tylko jeden raz. Jeśli zarejestrowałeś się do wcześniejszego etapu, nie rób tego drugi raz.
Zgłoszenie jest ważne przez cały sezon. O starcie w danym etapie Grand Prix decyduje uiszczenie opłaty startowej.

Zapisać można się także w dniu zawodów w biurze zawodów. Po więcej szczegółów zapraszamy na: https://mtb.ke.pl/