Grand Prix Kaczmarek Electric MTB na mecie w Wolsztynie

  03/10/2023

W niedzielę 1 października odbyła się ostatnia – jedenasta edycja tegorocznego Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Finałowy wyścig został rozegrany tradycyjnie w Wolsztynie. Wzięło w nim udział ponad 500 osób (dokładnie 523). Ponad 120 dzieci w wieku do 10 lat rywalizowało w specjalnych wyścigach dla najmłodszych. Finał wypadł godnie, był na wysokim poziomie sportowym. Pogoda sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego. Przez większość dnia świeciło słońce, zawody obserwowała liczna rzesza kibiców, a strefa dziecka z „dmuchańcami” oraz mnóstwem zabaw i atrakcji była oblegana przez naszych milusińskich.

Jazda na dystansie Giga (72 km) była konfrontacją Michała Paluty – wielokrotnego reprezentanta kraju i szosowego mistrza Polski elity z roku 2019 – z najlepszymi zawodnikami cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2023. Pierwszy na mecie zameldował się Michał Paluta po 2 godzinach 52 minutach 18 sekundach jazdy. Drugi był Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team) – 2:55:17, trzeci Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW Invest) – 2:59:40.

Z najdłuższym dystansie mierzyły się dwie panie. Zwyciężyła Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Deborą Figiel (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Na trasie Mega (44 km) triumfował Michał Siekierski (Rowerowania Rainbow Team) przed Jakubem Komarem (Medlook -SGS Cycling Team) i Jakubem Struchem (Seven Perceptus Team). Z tym dystansem uporały się cztery panie: 1. Klaudia Peters (XTRaBike IBIS Bolesławiec), 2. Joanna Kubicka-Jakuczun (Yolobike Marba Team), 3. Klaudia Teresińska (Zryw Kososbudz) i 4. Anna Nowaczyk (Jadę bo lubię).

Marcin Bednarczyk (GTW Racing Team) był pierwszy na Mini (31 km), wśród pań Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB).

Po ostatnich zawodach przyszedł czas na klasyfikację generalną tegorocznego cyklu. Dekoracje odbywały się w wyśmienitym nastroju. Wręczyliśmy statuetki i medale w  ponad 40 kategoriach, w tym oczywiście dla najlepszych zawodników reprezentujących branżę elektrotechniczną.

Wszyscy obecni na zawodach stali się świadkami niecodziennego i bardzo romantycznego wydarzenia. Tego jeszcze na „Kaczmarku” nie było! Jeden z nagrodzonych kolaży oświadczył się tuż po dekoracji w obecności całej naszej rowerowej braci i…został przyjęty! Jakże by inaczej. Narzeczonym składamy gorące życzenia nieustającego szczęścia i miłości.

A my już zapraszamy na przyszłoroczną edycję maratonów MTB pod sztandarem firmy Kaczmarek Electric. Będzie to XV cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, nie zabraknie więc niespodzianek i atrakcji. Oj będzie się działo…

Serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom

Wszystkie wyniki wyścigów w Wolsztynie i w klasyfikacji generalnej znajdziecie na: https://mtb.ke.pl/klasyfikacja/wyniki-wolsztyn-2023-10-01/