Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018 wystartowało

  16/04/2018

1107 osób przyjechało do Rydzyny, by wystartować w inauguracyjnej edycji maratonu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. Dopisali zarówno amatorzy dwóch kółek, także ci najmłodsi i najstarsi, jak i śmietanka najlepszych kolarzy. Impreza już od kilku lat jest wpisana do kalendarza PZKol, dlatego startują w niej licencjonowani kolaże, klasyfikowani oczywiście oddzielnie w kategorii elita.
Na najdłuższym dystansie (Giga – 70 km) triumfowali  wśród panów – Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a wśród pań – Aleksandra Dawidowicz (REAL 64-sto). Zarówno Konwa, jak i Dawidowicz na metę wpadali ze sporą przewagą nad rywalami. Reprezentant Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team wyprzedził Rafała Hebisza z SGR Specialized i Grzegorza Grabarka z Real 64-sto Leszno.
Triumfatorka wśród kobiet debiutowała w barwach nowej drużyny, którą jest Real 64-sto. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sadłecka, reprezentująca Euro Bike Kaczmarek Electric Team, a trzecie Barbara Borowiecka z Szczepan Bike – Giant Gorzów. Dystans Giga liczył sobie aż 70 kilometrów.
Uczestnicy rywalizacji na dystansie Mega mieli do pokonania 50 kilometrów. Tutaj najszybszy okazał się Szczepan Paszek z Fitwheels.eu / Bikestacja.pl, który wyprzedził Piotra Marciniaka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Emiliana Pajzerta (Real 64-sto Leszno).
Najliczniej obsadzony był dystans Mini (30 km),  o najwyższe pozycje walczyło tu prawie 700 kolarzy. Najszybciej, w imponującym stylu, pokonał go Mateusz Mróz, były kolarz szosowy.

Kaczmarek Electric MTB składa się z dziesięciu etapów. Kolejny wyścig odbędzie się 13 maja w Sulechowie.