Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017 za nami

  02/10/2017

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB kochamy, bo ma wiele twarzy. Jest to poważna impreza sportowa, w której regularnie biorą udział najlepsi profesjonaliści, to świetne wyzwanie dla ambitnych amatorów MTB, to też ciekawa propozycja aktywnego spędzenia czasu dla rowerzystów w każdym wieku i pełen atrakcji piknik rodzinny.

Z roku na rok rośnie liczba etapów i uczestników. Tegoroczna edycja Grand Prix składała się z 10 wyścigów. Kolejne etapy odbywały się co kilka tygodni od wiosny do jesieni. Ścigaliśmy się w Rydzynie, Żerkowie, Żarach, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej, Strzelcach Krajeńskich, w Dziwiszowie – podczas specjalnego górskiego etapu, w Nowej Soli i na koniec – w Wolsztynie.

W ostatnim maratonie, który odbył się 1 października – jak zwykle w pięknym Wolsztynie – na starcie stanęło 878 uczestników, a w specjalnych wyścigach dziecięcych wzięło udział 220 najmłodszych kolarzy. Na uczestników czekały bogate pakiety startowe, a na mecie pamiątkowe medale i smaczny posiłek regeneracyjny. Nagrodzono zwycięzców w kilkudziesięciu kategoriach. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.
Wszystko to nie byłoby możliwe bez zaangażowania wspaniałych sponsorów, pracy całej ekipy pracowników Kaczmarek Electric SA, którzy od lat angażują się w organizację naszych imprez MTB, i oczywiście od organizatorów lokalnych, bez których nie moglibyśmy zrealizować tego przedsięwzięcia.

O pierwsze podsumowanie tegorocznego cyklu, tak na gorąco. poprosiliśmy Cezarego Kaczmarka. – Cieszę się, że tyle osób bierze udział w naszych imprezach i deklaruje, że nie wyobraża sobie przyszłego sezonu bez naszych wyścigów. To nas niezwykle mobilizuje do jeszcze większego wysiłku

Prawdziwego podsumowania musimy dopiero dokonać, ale do najbardziej udanych inicjatyw tegorocznego cyklu zaliczyłbym po pierwsze – uruchomienie akcji charytatywnej „Każdy uczestnik pomaga”, która polegała na przekazaniu części wpisowego od każdego uczestnika na pomoc, która trafiała do szczególnie potrzebujących osób, wskazanych przez społeczność lokalną. Po drugie, cieszę się, że udało nam się wprowadzić prawdziwy etap górski, który niewątpliwie uatrakcyjnił cały cykl, i na pewno będziemy chcieli powtórzyć to w przyszłym roku. Za naszą misję uważałem też zachęcanie tych naszych milusińskich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie zawsze przychodzi łatwo nam, rodzicom, oderwanie naszych dzieci od komputerów i konsoli do gier i zachęcenie ich do aktywności fizycznej i posmakowania sportowej rywalizacji. Dlatego stworzyliśmy specjalne warunki dla najmłodszych. Dzieci otrzymywały prawdziwe numery startowe, medale i nagrody – mówił Prezesa Kaczmarek Electric SA.

W oczekiwaniu na więcej szczegółów dotyczących przyszłorocznych planów, które zdradzą nam pewnie wkrótce Cezary Kaczmarek i Joanna Balawajder, która kierowała organizacją tegorocznej edycji jako prezes zarządu Stowarzyszenia Bike & Run Promotion, zapraszamy do obejrzenia małego fotoreportażu z Wolsztyna.

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY