Finał Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022 był też świętem branżowców

  19/10/2022

Prawie 500 osób wystartowało w finałowym etapie XIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022, który rozgrywany był 2 października Wolsztynie. Choć było chłodno, to jednak pogoda sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego. Przez większość dnia świeciło słońce, dopiero podczas dekoracji najlepszych pań i panów chwilami kropił deszcz. Zawody obserwowała liczna rzesza kibiców.

Jazda na najdłuższym dystansie Giga, 72 km, była konfrontacją elity polskiego MTB z najlepszymi zawodnikami cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Zwycięsko z niej wyszli reprezentanci kraju na wrześniowy championat świata w maratonie MTB, który odbył się w południowej Danii. Pierwszy linię mety przejechał Michał Paluta przez Krzysztofem Łukasikiem, zmierzono im czas 2:53:39. Na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Gil (Euro Bike Team), na czwartej Michał Glanz. Mówiąc najkrócej, w pierwszej czwórce znalazło się trzech kolarzy JBG2.

Podczas finału w Wolsztynie rozegraliśmy już po raz piąty MISTRZOSTWA POLSKI BRANŻY ELEKTROTECHNICZNEJ W MARATONIE MTB, a po raz pierwszy wystartowały amatorskie MISTRZOSTWA POLSKI DYSTRYBUTORÓW ELEKTROTECHNIKI W MARATONIE MTB 2022

W Mistrzostwach Polski Branży Elektrotechnicznej mogli startować pracownicy i właściciele firm bezpośrednio związanych z branżą elektrotechniczną: elektrycznych i elektroinstalatorskich, producentów elektrotechniki i automatyki przemysłowej, projektujących i wykonujących instalacje elektrotechniczne, dystrybutorów elektrotechniki, itp. oraz innych firm, w których pełnią funkcję, np. zaopatrzeniowca, handlowca, pracownika służb utrzymania ruchu (zajmującego się zakupem lub sprzedażą artykułów elektrotechnicznych oraz automatyki przemysłowej), itp.

Panowie rywalizowali na dystansie MEGA liczącym 44 km, natomiast mistrzynię Polski wyłoniono na krótszym dystansie mini liczącym 31 km.

Wyniki mężczyźni:

1 Rafał BALAWAJDER – LUG Light Factory  czas: 1:52:03

2 Sławomir TOMASZEWSKI SECO/WARWICK czas: 1:54:25

3 Jan ZOZULIŃSKI Projektowanie i Programowanie Systemów Informat. BIKEVIBE TEAM POZNAŃ czas: 1:54:34

Wśród Pań najlepsza była Karolina MACZUGA RM SOLAR SP. ZO.O. z czasem 1:36:39

Zwycięzców nagradzali  burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis i szef firmy Kaczmarek Electric Cezary Kaczmarek.

W I Mistrzostwach Polski Dystrybutorów Elektrotechniki mogli startować pracownicy i właściciele firm bezpośrednio związanych z dystrybucją elektrotechniki.
Zwycięzcami Mistrzostw Polski Dystrybutorów Elektrotechniki zostali uczestnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonali wyznaczoną trasę maratonu. Na podium pań ponownie stanęła Karolina Maczuga. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się:

1 Jarosław ŁAZARUK, Grupa Topex
2 Miłosz ŚWIĄTEK, Paka Serwis.
3 Mariusz JANISZEWSKI, Enea Operator

W całym cyklu regularnie brało udział ponad 100 uczestników z branży elektrotechnicznej, reprezentujących miedzy innymi takie firmy jak ABB, Atomtech, Eaton, Ekoenergetyka Polska S.A., Enea, Fega, Finder, Greenlux, Grupa Topex, LUG, Kaczmarek Electric, Schneider Electric, Seco Warwick, TIM S.A., Volta, W.EG Polska.