Panie, Panowie – z rowerami na start!

  22/03/2021

Wkrótce rusza XII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Nasz cykl maratonów MTB odbywa się już od 11 lat. Impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział amatorzy i profesjonaliści. Jest to jednocześnie poważna impreza sportowa, w której regularnie biorą udział najlepsi profesjonaliści i świetne wyzwanie dla ambitnych amatorów MTB oraz ciekawa propozycja aktywnego spędzenia czasu dla rowerzystów w każdym wieku.

W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, udział wzięło 385 uczestników, a w 2019 w 10 etapach startowało już 6 000 osób. W odrębnym wyścigu dla najmłodszych wystartowało ok. 1,5 tys. dzieci. Obecnie nasz cykl wyścigów MTB plasuję się w czołówce polskich maratonów kolarskich.

Pandemia koronawirusa częściowo pokrzyżowała nasze plany w ubiegłym roku. Udało nam się jednak zorganizować latem i jesienią 6 z zaplanowanych 10 startów.

Tej wiosny pandemia niestety także nie odpuszcza. Mamy jednak ambitne plany i nowy kalendarz startów.

Zawsze staramy się myśleć pozytywnie, więc w naszym optymistycznym scenariuszu zaplanowaliśmy pierwszy start w tegorocznym cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB już 25 kwietnia. Poniżej prezentujemy daty i miejscowości, w których rozegramy poszczególne wyścigi. Liczymy na to, że pandemia wkrótce będzie w odwrocie.

Oczywiście musimy brać pod uwagę różne scenariusze, przygotowaliśmy więc także terminy rezerwowe, jeśli okaże się, że będziemy musieli odłożyć w czasie pierwsze starty.

Wszystkie informacje nt. terminów, tras i warunków uczestnictwa znajdziecie na https://mtb.ke.pl/