Pasja jest dla nas bardzo ważna, nie tylko w naszej pracy zawodowej, ale także w życiu prywatnym. W Kaczmarek Electric każdy, kto chce rozwijać swoją pasję, może liczyć na wsparcie firmy.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to ukoronowanie naszej rowerowej pasji – to święto sportu i wspaniała zabawa dla całej rodziny. Nasz cykl imprez plasuję się w czołówce polskich maratonów kolarskich. Impreza ma charakter otwarty – biorą w niej udział amatorzy i profesjonaliści, dlatego Grand Prix Kaczmarek Electric MTB ma wiele twarzy. Jest to poważna impreza sportowa, w której regularnie biorą udział najlepsi profesjonaliści, to świetne wyzwanie dla ambitnych amatorów MTB, to też ciekawa propozycja aktywnego spędzenia czasu dla rowerzystów w każdym wieku i pełen atrakcji piknik rodzinny. Poszczególne etapy organizujemy wspólnie z lokalnymi samorządami, organizacjami i firmami. Patronem honorowym i twarzą cyklu jest Marek Konwa – najbardziej utytułowany polski kolarz górski.

VIII edycja Grand Prix składała się z 10 wyścigów. Kolejne etapy odbywały się co kilka tygodni od wiosny do jesieni. Ścigaliśmy się w Rydzynie, Żerkowie, Żarach, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej, Strzelcach Krajeńskich, w Dziwiszowie – podczas specjalnego górskiego etapu, w Nowej Soli i na koniec – w Wolsztynie.

Zobacz relację z wyścigu w Rydzynie
Zobacz relację z wyścigu w Żerkowie
Zobacz relację ze startu w Żarach
Zobacz relację z etapu Sulechów

Podczas wszystkich etapów GP KE MTB 2017 rozgrywane są wyścigi dla najmłodszych. Uczestnicy są klasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki: do 4 lat (100-150 m), 5-6 lat (150-300 m), 7-9 lat (500-800 m) oraz 10-12 lat (800-1500 m)

Każdy mały zawodnik otrzymuje numer startowy, drobny podarunek od organizatora i pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziano specjalne trofea oraz drobne nagrody rzeczowe.
Wszystkie dzieci, które wystartują w wyścigu dla najmłodszych, mają też szansę wygrać w specjalnym konkursie dziecięcy rower SUPERIOR z kolekcji F.L.Y. Taki konkurs organizowany jest na każdym etapie Grand Prix Kaczmarek Elektric MTB.
Dla najmłodszych uczestników przewidziano wiele dodatkowych atrakcji. Z myślą o nich organizowane są strefy Superior Fly Kids do testowania rowerów dziecięcych na kolarskim torze przeszkód.
Darmowe atrakcje na każdym etapie zapewnia dzieciom firma ZUZOLA EVENT z Sulechowa. Dzieci mogą korzystać z dmuchanych placów zabaw i poskakać na EUROBUNGEE. Trzy animatorki gier i zabaw dbają o uśmiech i dobre samopoczucie najmłodszych uczestników.

 

Impreza z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, udział wzięło 385 uczestników, a w 2016 startowało już 6 tys. osób! W odrębnym wyścigu dla najmłodszych wystartowało 1,5 tys. dzieci. Spodziewamy się, że w sezonie 2017 będzie nas jeszcze więcej. Tym bardziej, że zwiększamy ilość edycji, oraz poszerzamy terytorium naszego działania.

Kalendarz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017 prezentujemy na stronie mtb.ke.pl

Serwis WWW

Euro Bike Kaczmarek Electric Team to amatorska drużyna kolarska, która od blisko dziesięciu lat nie opuszcza podium wielkopolskich i ogólnopolskich cykli maratonów kolarstwa górskiego. Drużyna powstała pod nazwą Corratec Team w 2007 roku, kiedy to Piotr Pawlak (Euro Bike Products) postanowił zrzeszyć czołówkę ówczesnych wielkopolskich sportowców i utworzyć mocną ekipę kolarzy górskich i szosowych.
Z biegiem lat w szeregach stowarzyszenia pojawiali się kolejni amatorzy kolarstwa z całego kraju, którzy ciężko zapracowali na uznanie i utrzymanie renomy jednej z najlepszych amatorskich drużyn kolarskich w kraju.

W 2014 roku drużyna Piotra Pawlaka zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej Grand Prix Kaczmarek Electric MTB i wtedy właśnie Cezary Kaczmarek i Kaczmarek Electric S.A. postanowili podjąć stałą współpracę z klubem, doceniając tym samym nie tylko wyniki sportowe, ale przede wszystkim dostrzegając panującą w drużynie atmosferę koleżeństwa i społeczność cieszącą się ciężką pracą przy wspólnym hobby.
Ponad 60 zawodników z radością reprezentuje barwy teamu przez cały rok, dziękując tym samym sponsorom na maratonach organizowanych od Pomorza po Śląsk. Począwszy od sezonu 2015 Kaczmarek Electric S.A oraz Euro Bike Products Piotr Pawlak wspierają swoją drużynę jako sponsorzy tytularni, a zawodnicy z nieustającą pasją odwdzięczają się za tę pomoc kolejnymi indywidualnymi i drużynowymi sukcesami.

Kaczmarek Electric tworzy zgrany zespół ludzi. Ludzi z charakterem, wiedzą i pasją.

Nasi partnerzy i pracownicy mają wiele różnych pasji. Zdobywają szczyty, ścigają się na trasach rowerowych i na żużlu, uprawiają narciarstwo biegowe i zjazdowe, a nawet podbijają sceny estradowe swoim śpiewem.

I to jest to!

Wspinaczka wysokogórska, to prawdziwe wyzwanie. Piękna pasja, ale niełatwo ją realizować.

Szczególnie gdy się chce zdobywać najwyższe alpejskie szczyty. To wymaga miesięcy przygotowań i znacznych nakładów finansowych. Czy taką pasję może realizować szef oddziału Kaczmarek Electric w Radomiu? Jak najbardziej! Lesław Pustuł to zdobywca m.in. Grossglockner – najwyższego szczytu Austrii o wysokości 3798 m n.p.m. i włoskiego Gran Paradiso (4061 m n.p.m).

Dzięki niemu w tym roku flaga Kaczmarek Electric załopotała na Elbrusie (5642m) najwyższym szczycie Kaukazu, a zarazem Rosji. Przez alpinistów przyjmujących inne granice Europy niż Międzynarodowa Unia Geograficzna i zdobywających Koronę Ziemi to Elbrus, a nie Mont Blanc, uważany jest za najwyższą górę Europy.