Złacza listwowe ENTRELEC od TE CONNECTIVITY

  05/05/2020

Złącza listwowe Entrelec używane do okablowania rozdzielnic to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i podnieść jakość wykonania prac. Ich zastosowanie zapewnia przejrzystość instalacji i trwałość mocowania.

Pozwól, że zadam Ci pytanie, czy kiedykolwiek przystępując do pracy przy okablowaniu rozdzielnicy zastanawiałeś się może, czy nie ma lepszego, szybszego sposobu na wykonanie tej pracy? Otóż wyobraź, sobie, że nie jesteś sam. Wielu instalatorów i producentów rozdzielnic nurtują podobne problemy: jak nie tracić czasu, jak wykonać wszystko jak należy zgodnie z oczekiwaniem klienta i otrzymać na czas zapłatę.

Ilość wykonywanych obecnie połączeń rośnie praktycznie z każdym nowym projektem i ta tendencja utrzymuje się nieprzerwanie od kilku lat. A co, jeśli powiem że istnieje jedno rozwiązanie, jeden system instalacyjny, który zapewni Ci:

 • prawidłowe i estetyczne ułożenie kabli i przewodów w twojej rozdzielnicy;
 • przejrzystość instalacji, która jest niezbędna dla łatwego sprawdzenia połączeń oraz konserwacji;
 • solidne zamocowanie przewodów w zaciskach i przeprowadzenia instalacji wolnej od błędów;
 • długotrwałe użytkowanie, ze względu na stosowanie odpowiednio wytrzymałych złączy listwowych.

Jeśli jesteś ciekaw co to za rozwiązanie, to chciałbym ci przedstawić ofertę złączy listwowych ENTRELEC. Jest to oferta obecna już od ponad 70 lat na światowym rynku instalacyjnym, co przekłada się na ogromną bazę zainstalowanych produktów, od lat pracujących nieprzerwanie w różnego typu instalacjach. Jest to również kompleksowe rozwiązanie, które jest w stanie sprostać więcej niż 80% wykonywanych przez Ciebie instalacjom. W końcu jest to również system o wysokiej jakości, zaprojektowany w celu zapewnienia szybkiej i wygodnej instalacji, co znalazło odzwierciedlenie w konstrukcji samych złączy oraz w logice stosowanych akcesoriów.

Gdzie zastosujesz ofertę złączy listwowych ENTRELEC? Są to między innymi rynki i aplikacje takie jak:

 • kontrola procesów przemysłowych;
 • duże i mały panele sterownicze;
 • obrabiarki;
 • produkcja energii;
 • kolej, transport;
 • przemysł chemiczny i petrochemiczny;
 • instalacje ogrzewania i klimatyzacji HVAC;
 • budowa statków;
 • automatyka budynkowa.

Co nowego możesz doświadczyć pracując z nową ofertą złączy listwowych ENTRELEC? Jest to przede wszystkim ulepszony design – zoptymalizowany pod względem zwiększenia szybkości i usprawnienia wykonania instalacji. Dalej jest to kompletność rozwiązania do aplikacji występujących w automatyce i rozdziale energii, dostosowana również do wymagających gałęzi przemysłu: jak tabor kolejowy i infrastruktura, przemysł morski, instalacje w strefach zagrożonych wybuchem czy instalacje fotowoltaiczne. Entrelec zapewnia instalatorowi dostęp do nowych funkcji i technologii jak np. zaciski bez śrubowe PI-Spring, złącza wtyczkowe, solidne zaciski śrubowe z zabezpieczeniem przed odkręceniem, no i oczywiście optymalizację funkcji, czyli ograniczenie się tylko do niezbędnego minimum proponowanych funkcjonalności oraz optymalizacja ilości akcesoriów. Korzystając z oferty złączy ENTRELEC otrzymujesz również możliwości intuicyjnej kodyfikacji, uproszczone katalogi oraz dużą bazę danych technicznych.

Autor: Tomasz Bożek
Sr Field Application Engineer