xPole Home nowa aparatura modułowa

  06/07/2020

Nowa aparatura modułowa Eaton zapewnia bezpieczeństwo i optymalną pracę instalacji elektrycznej

Firma EATON przedstawia nową serię aparatury modułowej xPole Home, która zastąpi poprzednią serię xClear. Do nowości wliczają się wyłączniki nadprądowe (HN), wyłączniki różnicowoprądowe (HNC) oraz wyłączniki kombinowane (HNB), zaprojektowane z myślą o nowoczesnych budynkach. Zajmą one miejsce urządzeń CLS6, CFI6 i CKN6.

xPole Home to odświeżone portfolio modułów, uproszczone wzornictwo i nowe oznaczenia – w tym szary piktogram domu widoczny na wyłącznikach.

W urządzeniach xPole Home zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających obsługę i jeszcze bardziej zwiększających bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Wyłączniki wyposażono w podwójne zaciski (windowe/szynowe) na górze i na dole urządzenia, mogą być zasilane z obydwu stron aparatu. Aby zapobiec wypadnięciu przewodu podczas przepływu prądu zwarciowego, zaciski windowe są dodatkowo karbowane. W ofercie EATON są również szyny łączeniowe na wymiar (seria EVG) lub o długości 1 metra z możliwością przycięcia (seria Z-GV).

Awarie instalacji elektrycznych odpowiadają za ponad 25% pożarów. Aparatura modułowa xPole Home efektywnie minimalizuje ryzyko takich niebezpiecznych sytuacji. Nowe urządzenia wyposażone są w szereg funkcji zabezpieczających przed zwarciami oraz przeciążeniami.

Wyłączniki nadprądowe i kombinowane mają zdolność łączeniową 6kA zgodnie z EN 60898-1. Wyłączniki różnicowe mają zdolność 6kA po zastosowaniu wkładki bezpiecznikowej oraz są zgodne z EN 61008. Dzięki standardowym wymiarom wyrażonym w modułach możliwa jest zabudowa na szynie DIN i wysłonięcie w każdej rozdzielnicy. O ile wyłączniki różnicowoprądowe EATON nie pracują w środowisku zapylonym lub zawilgoconym, testy można przeprowadzać co 6 miesięcy, co skutkuje rzadszymi przerwami w zasilaniu instalacji elektrycznej.
Podobnie jak urządzenia z poprzedniej serii, wyłączniki xPole Home są w pełni zgodne ze wszystkimi odpowiednimi akcesoriami firmy EATON takimi jak aparaty do ponownego załączenia, styki pomocnicze, wyzwalacze wzrostowe i zanikowe.