Wkrótce otwarcie nowej fabryki Siemensa

  19/07/2019

W październiku powstanie pierwsza w Polsce fabryka Siemensa dla Przemysłu 4.0 . W nowym zakładzie pod Wrocławiem produkowane będą wysokiej klasy szafy sterownicze.

Szafa sterownicza to mózg cyfrowej fabryki. Steruje jej całą pracą, zarządza liniami produkcyjnymi. Bez niej nie może funkcjonować żadna zautomatyzowana jednostka. W podwrocławskim zakładzie Siemensa powstawać będzie blisko 1250 takich urządzeń rocznie, m.in. na rzecz przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Montowane tam szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa. Urządzenia trafią na polski rynek, ale będą również eksportowane do Unii Europejskiej.

Fabryka powstanie w Mirkowie, na terenie parku logistycznego MLP Wrocław. To pierwsza taka inwestycja Siemensa w naszym kraju. Uruchomienie linii montażowych zaplanowane jest na październik tego roku.
Trwa rekrutacja pracowników nowego zakładu, poszukiwane są przede wszystkim osoby na stanowiska techniczne. Fabryka zamierza zatrudnić na początek 150 osób. W przyszłości zakład i linie montażowe mogą być rozbudowywane.