Styczniki bezpieczeństwa AFS – nowość firmy ABB

  11/09/2017

W związku z zapotrzebowaniem rynku na kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa maszyn, ABB z dniem 1.09.2017 r. wprowadziła na rynek nową serię styczników dedykowanych do aplikacji bezpieczeństwa – styczników AFS.

Styczniki AFS przeznaczone do zastosowań związanych z bezpieczeństwem maszyn mają od frontu na stałe zamontowany blok styków pomocniczych, dzięki czemu idealnie nadają się do obwodów sterowania i nadzoru. Połączone mechanicznie ze stykami lustrzanymi znacznie zwiększają niezawodność aplikacji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Styczniki bezpieczeństwa AFS firmy ABB można z łatwością zintegrować z układem producenta maszyny, a dzięki zgodności z podstawowymi normami bezpieczeństwa EN ISO 13849 i EN 62061 zapewniają bezpieczeństwo użytkowania maszyn i urządzeń. Gama styczników bezpieczeństwa AFS stanowi integralną część szerokiego zakresu produktów ABB związanych z bezpieczeństwem.

Zapewnienie ciągłości pracy

Styczniki AFS zapewniają ciągłość pracy maszyn i urządzeń. Umożliwiają bezpośrednie sterowanie poprzez wyjście przekaźnikowe sterownika bezpieczeństwa PLC lub przekaźników bezpieczeństwa, zapewniając parametry bezpieczeństwa wymagane przez aplikację i klienta. Styk pomocniczy o niskiej rezystywności gwarantuje informacje o statusie układu.

Uproszczona konstrukcja

Prawidłowo zaprojektowany komponent ułatwia integrację z innymi układami. Charakterystyczny żółty blok styków pomocniczych ABB przyspiesza identyfikację właściwego elementu w układzie. Dzięki ograniczeniu zużycia prądu w cewce stycznika rozdzielnice i transformatory mogą mieć mniejsze wymiary. Wszystkie dane dla styczników dotyczące niezawodności są łatwo dostępne dla narzędzi do projektowania układów bezpieczeństwa.