SPD ICT Ograniczniki przepięć do sieci teleinformatycznych firmy Hager

  29/05/2017

Projektując i wdrażając nowoczesne układy sterowania, wymiany danych, sieci teleinformatyczne czy też systemy podnoszące poziom bezpieczeństwa, należy bezwzględnie pamiętać o zapewnieniu właściwego poziomu ochrony przepięciowej.

Kompletny system ochrony przepięciowej powinien obejmować zarówno instalację zasilającą, jak również wszystkie przewodzące instalacje sygnałowe i teleinformatyczne.

Ochrona urządzeń i sieci komputerowych

SPK200
Ograniczniki do sieci komputerowych SPK200 wyposażone są w standardowe gniazda przyłączeniowe RJ45. Można je instalować zarówno w szafach serwerowych, rozdzielnicach multimedialnych jak i przy urządzeniach końcowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można chronić przepięciowo zarówno koncentratory, serwery, jak również pojedyncze komputery.

Ochrona urządzeń i sieci TV i CCTV

SPK300
Ogranicznik przepięć SPK300 jest dedykowany zarówno do systemów telewizji naziemnej, kablowej jak i satelitarnej. Może być stosowany do ochrony urządzeń zbiorczych (multiswitch, wzmacniacze rozdzielające w instalacjach zbiorczych) jak również dla urządzeń końcowych takich jak np. odbiornik TV. Ogranicznik znajduje również swoje zastosowanie w systemach CCTV z transmisją sygnałów po przewodach koncentrycznych.

Ochrona urządzeń i sieci przemysłowych

Ochrona przepięciowa dla sieci przemysłowych, w pełnym spektrum spotykanych standardów. Rozwiązania te są szczególnie dedykowane do szerokiego wachlarza urządzeń tj:

  • układy sterowania i automatyki,
  • urządzenia i systemy pomiarowe,
  • urządzenia i systemy akwizycji danych SCADA,
  • systemy zabezpieczeń i kontroli dostępu,
  • układy sygnalizacji pożarowej.

 

Ulotka producenta o ogranicznikach przepięć do sieci teleinformatycznych do pobrania tutaj