Sedna – innowacyjne rozwiązania w osprzęcie elektroinstalacyjnym

  06/05/2016

Osprzęt elektroinstalacyjny Sedna firmy Schneider Electric został stworzony tak, aby dorównać wymaganiom elektroinstalatorów. Łączniki i gniazda serii Sedna charakteryzuje się łatwą instalacją również w przypadku, gdy puszki elektroinstalacyjne są nierówno zamontowane.

System teleskopowy rozwiązaniem na nierówne zamontowanie puszek

Najczęściej pojawiającym się utrudnieniem przy instalacji osprzętu są krzywo osadzone puszki. Niedostosowane odległości między sąsiadującymi puszkami pojedynczymi, wchodzącymi w skład systemu wielokrotnego, lub ich instalacja nie w osi (pionowej lub poziomej) jest przyczyną wielu niedogodności i znacznie zwiększa czas montażu osprzętu. Utrudnienie związane z instalacją ramki wielokrotnej, jej nieprzyleganie do powierzchni ściany i blokujące się klawisze to tylko niektóre skutki tego problemu.

Innowacyjny sposób montażu opracowany przez projektantów serii Sedna jest wynikiem długoletnich doświadczeń firmy Schneider Electric oraz inspiracji zaczerpniętych od instalatorów podczas wnikliwych testów produktowych. Wykorzystany w łącznikach serii Sedna unikalny system teleskopowy, gwarantuje perfekcyjne dostosowanie produktów, korygując nieregularne odstępy w przypadku błędnie zamontowanych puszek. Instalacja osprzętu jest dzięki temu szybka i łatwa, a klawisze nie klinują się.

Łatwy montaż gniazd i łączników

Analizując walory montażowe produktów serii Sedna nie można pominąć czytelnych oznaczeń i przejrzyście naszkicowanych schematów połączeń na korpusach mechanizmów, obudowy, z której nie wyślizgnie się ani jeden element, nawet po maksymalnym odkręceniu śrub zacisków, czy podwyższonych ściankach torów prądowych w łącznikach wysoce zwiększających bezpieczeństwo. Często akcentowaną zaletą produktów firmy Schneider Electric podczas konsultacji z elektrykami jest rozstawienie zacisków w gniazdach w tej samej linii. Jest to sposobem na równe przycięcie przewodów. Skutkiem tego jest szybsze podłączenie oraz ułożenie w „harmonijkę”. To natomiast pozwala łatwo zamontować gniazdo w puszce elektroinstalacyjnej, nawet jeśli chcemy przykręcić 6 przewodów o przekroju 2,5mm2 (gniazdo nie odbija od ściany).
Sprawdź niewątpliwe zalety serii osprzętu elektroinstalacyjnego Sedna i zapytaj o nią w Twoim punkcie sprzedaży!

Często zmagasz się się z zagadnieniem krzywo osadzonych puszek? Zapoznaj się również z ofertą Multifix Modulo oraz Multifix Plus2 – podtynkowych puszek instalacyjnych – dzięki którym na zawsze będziesz już mógł zapomnieć o tym problemie!