PSENscan – laserowy monitoring

  26/03/2019

Optymalna ochrona stref niebezpiecznych dzięki nowym wersjom skanera PSENscan

Skanery bezpieczeństwa są popularnym i sprawdzonym rozwiązaniem w wielu aplikacjach: znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawdzanie obecności człowieka, czy też zapobieganie pozostaniu wewnątrz wygrodzenia. Dzięki nowym funkcjonalnościom skanery z rodziny PSENscan znacznie poszerzają możliwości zastosowań.

Nowe skanery w wersji Light, Master oraz Slave zachowują najbardziej kluczowe zalety modelu Basic: 275o kąt widzenia, wysoki poziom niezawodności (PLd wg PN-EN ISO 13849-1, SIL 2 wg IEc 61508) oraz czterdziestometrową strefę ostrzegania, znacząco rozwijając jednak ich możliwości. Urządzenie w wersji Master może współpracować, aż z trzema skanerami typu Slave, co znacząco powiększa zakres monitorowanego obszaru i dzięki temu stanowi kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa w zakresie dostępu w dużych aplikacjach. Możliwość łączenia szeregowego redukuje prace związane z okablowaniem, co wpływa nie tylko na ergonomię stanowisk pracy, ale również zmniejsza koszty instalacji. Tak zbudowany układ programowany jest na skanerze Master, co znacznie ułatwia i skraca proces konfiguracji, gwarantując szybsze oddanie instalacji do użytkowania.

Najnowsze wersje skanera PSENscan mogą kontrolować do trzech stref jednocześnie, wyłączając jedynie tę, w której znajduje się operator, co znacznie poprawia produktywność instalacji. Co więcej, dzięki możliwości utworzenia do 70 przełączalnych konfiguracji stref jedno urządzenie może być użyte w różnych warunkach, dzięki czemu będzie niewrażliwe nawet na duże przezbrojenia, tym bardziej, że wszystkie ustawienia przechowywane są na wymienialnym nośniku pamięci.
Nowe produkty z rodziny PSENscan oferują nowe funkcjonalności przy niezmiennie zachowanym wysokim standardzie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej na:
https://www.pilz.com/pl-PL/eshop/00106002197131/PSENscan-Safety-Laser-Scanner