22/01/2021

Schneider Electric wprowadza możliwość personalizacji produktów z serii Harmony XB4 oraz Harmony XB5, aby w pełni je dostosować do potrzeb klienta oraz jego aplikacji. Rozwiązanie to zapewnia większą estetykę i poprawia wygląd, ale również znacząco wpływa na ergonomię maszyny. Jej operator w szybki i bardziej intuicyjny sposób jest w stanie odnaleźć i wcisnąć odpowiedni element, tym samym poprawiając produktywność i bezpieczeństwo miejsca pracy. Dodatkowo jest możliwość personalizacji kaset sterowniczych oraz etykiet.

Stworzone przez firmę Schneider narzędzie do personalizacji oferuje możliwość:

  • Nadania koloru tła
  • Wstawienia napisu o danej czcionce i wielkości
  • Wstawienia prostego piktogramu
  • Wgrania własnego zdjecia w wysokiej rozdzielczości

Dostępne możliwości personalizacji:

  • Oznaczenia na przyciskach oraz wkładkach wskaźników świetlnych
  • Oznaczenia na kołnierzach wszystkich przycisków krytych
  • Oznaczenia na kasetach sterowniczych
  • Oznaczenia na akcesoriach takich jak panele i tablice z legendą
  • Stworzenie własnych naklejek, na których oznaczone zostaną miejsca na otwory w przypadku dodania przycisków oraz odpowiednie oznaczenia co pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Narzędzie do personalizacji produktów jest dostępne na naszej stronie internetowej www.se.com/pl. Sprawdź instrukcję jak personalizować przyciski serii XB4, XB5, kasety sterownicze czy specjalne etykiety.

Schneider Electric Harmony XB5
Schneider Electric Harmony XB5
Schneider Electric Harmony XB5

Harmony – Przyciski awaryjnego zatrzymania z podświetlanym pierścieniem

Podświetlane pierścienie jest to rozwiązanie, które pomaga w szybki i łatwy sposób odnaleźć przycisk awaryjnego zatrzymania odpowiedzialny bezpieczeństwo pracy. Przyciski dzięki swojej solidnej konstrukcji zapewniają wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz spełniają wszystkie wymagane normy oraz dyrektywy maszynowe.

Do nabycia dostępne są wersje kompletne przycisków oraz same podświetlane pierścienie, które są kompatybilne ze standardowymi przyciskami bezpieczeństwa znajdującymi się w ofercie.

Harmony – Wyświetlacze i liczniki panelowe

Podstawowe i konfigurowalne wyświetlacze panelowe jest to rozwiązanie, które oferuje szerokie możliwości wizualizacji danych. Zapewnia to dużo większą przejrzystość paneli operatorskich oraz urządzeń sterowniczych. Szeroka oferta nowych akcesoriów już dostępna.

Harmony – porty XB5PUSB3 oraz XB5PRJ45 – Najnowsze interfejsy USB 3.0 oraz RJ45 Ethernet. Zaprojektowane aby ułatwić dostęp do szafy sterowniczej, interfejsy USB 3.0 oraz RJ45 Ethernet, umożliwiają aktualizację programów na panelu HMI lub sterowniku PLC oraz podłączenie do sieci Ethernet bez potrzeby otwierania szafy. Wyprowadzenie gniazd komunikacyjnych na zewnątrz, ułatwia korzystanie z układu sterowania, oraz poprawia bezpieczeństwo. Dzięki dodatkowym płytkom ochronnym ZBSP1, ZBSP2 można uzyskać odpowiedni stopień ochrony IP, a metalowa płytka ochronna ZBSP3 zapewnia dodatkowo IP69

Harmony – potencjometry serii XB4 oraz XB5 – Gama kompletnych plastikowych i metalowych potencjometrów przystosowanych do sterowania przemiennikami częstotliwości lub regulowania podstawowych ustawień dla serii XB4 oraz XB5. Dzięki kompletnemu zestawowi, nie jest wymagane przygotowanie dodatkowych komponentów takich jak rezystor, a montaż jest przeprowadzany intuicyjnie i bezproblemowo.

Schneider Electric Harmony XB5
Schneider Electric Harmony XB5
Schneider Electric Harmony XB5

Harmony – Konfigurowalne wyświetlacze

Używane do tworzenia wizualizacji paneli dotykowych bez konieczności programowania zdalnymi narzędziami. Montowane na panelu sterowania lub bezpośrednio na przedniej części urządzenia.
Oferta obejmuje 2 wyświetlacze o wejściach analogowych 0…10 V, 4…20 mA oraz pozwala na wizualizację danych w postaci liczbowej, słupkowej i metrycznym. Zapewniony jest stopień ochrony IP65 na przedniej stronie, a temperatura robocza może wynosić od 0 do 50 °C.

Dodana została możliwość rozszerzenia o dodatkowe 2 wejścia temperaturowe, 2 wejścia analogowe, 2 wyjścia analogowe.

Harmony – Przełączniki biometryczne USB

Przełącznik biometryczny z czytnikiem linii papilarnych przeznaczony jest do stosowania w przemyśle w celu ochrony dostępu do systemów sterowania i maszyn. Nowe innowacyjne rozwiązanie zgodne z wymaganymi normami.

Schneider Electric Harmony XB5

Przykładowe spersonalizowane produkty przycisków

Schneider Electric Harmony XB5 Personalizacja

Nowe możliwości personalizacji serii Harmony

Prezentujemy narzędzie do personalizacji Harmony, dające możliwość pełnego dostosowania wybranego produktu do potrzeb klienta i jego aplikacji. Aktualnie mamy możliwość pełnej personalizacji wybranych produktów serii przycisków XB4, XB5 wybranych kaset sterowniczych oraz etykiet.

Daje to możliwość indywidualnego podejścia w zależności od potrzeb, określenie kolejnych legend, opisów czy miejsc zastosowania przycisku bądź panelu operatorskiego dzięki czemu zaoszczędzimy dużo czasu przy finalnej realizacji projektu.

Więcej informacji znajdziesz w poniższych instrukcjach:

Jak dobrać produkty personalizowane (pdf)Jak personalizować Harmony (pdf)Katalog produktów Harmony (pdf)

O Schneider Electric

Schneider Electric jest globalnym specjalistą w zarządzaniu energią i automatyce przemysłowej. Schneider Electric obecny jest w 130 krajach zatrudniając ponad 170,000 pracowników. Począwszy od najprostszych przełączników po złożone systemy operacyjne, nowe technologie, oprogramowanie oraz usługi udoskonalają zarządzanie przedsiębiorstwami i automatyzację procesów. Nasze zintegrowane rozwiązania zmieniają oblicze przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze życie.

Schneider Electric Life is On
www.schneider-electric.com