Oświetlenie drogowe – Coreline Malaga LED

  27/11/2019

Oświetlenie uliczne to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców miast i miasteczek. Odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe zapewnią właściwe natężenie światła na ulicach, a jednocześnie pozwolą na oszczędności. Właśnie takie są produkty oferowane przez Signify.

Nowość w ofercie Signify

Coreline Malaga LED to nowa rodzina opraw z oferty Philips. Jest ona bezpośrednim zamiennikiem dobrze znanej serii Malaga SGS101/102. Nowa linia opraw ulicznych to odpowiedź firmy Signify na dyrektywy EUP, których celem jest ograniczenie użytkowania lamp konwencjonalnych i układów stabilizacyjno-zasilających, a także na globalny proces ledyfikacji. Nowe oprawy Coreline Malaga LED BRP101/102 emitują białe światło o wysokim wskaźniku oddawania barw, przez co ich stosowanie zapewnia optymalne warunki oświetleniowe na drogach wpływając tym samym na bezpieczeństwo mieszkańców miast. To jednak nie jedyne zalety, jakie ma oświetlenie uliczne LED oferowane przez markę Philips.

Energooszczędne oświetlenie uliczne

Zapewnienie bezpieczeństwa na ulicach to m. in. kwestia dobrego oświetlenia. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym oprawom oświetleniowym oraz właściwie dobranym źródłom światła, można ograniczyć liczbę wypadków i kolizji drogowych oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Oświetlenie uliczne jest więc niezwykle ważne i trudno wyobrazić sobie bez niego funkcjonowanie miast. Nowoczesne oprawy wykorzystujące technologię LED nie tylko zapewniają odpowiednie natężenie światła po zmroku, ale też pozwalają obniżyć koszty ich użytkowania. Wysoka skuteczność świetlna opraw Coreline Malaga LED umożliwia osiągnięcie oszczędności w poborze energii elektrycznej na poziomie co najmniej 45%. Inwestycja w energooszczędne oświetlenie uliczne szybko więc się zwróci.
Energooszczędne oświetlenie uliczne

Korzystna zmiana

Zarządcy miast odpowiedzialni za oświetlenie uliczne szukają rozwiązań, które będą skuteczne, ale też korzystne pod względem finansowym. Oświetlenie LED na drodze to połączenie obu tych cech. Nowe oprawy Coreline Malaga LED charakteryzują się wysoką trwałością eksploatacyjną sięgającą aż 100 tys. godzin. Długi czas pracy i rzadko zdarzające się w tego typu oprawach oświetleniowych usterki pozwalają ograniczyć czynności konserwacyjne, a przez to również koszty z nimi związane. Atrakcyjna cena nowych opraw oświetlenia ulicznego Coreline Malaga LED oraz ich długotrwałe użytkowanie gwarantują więc, że inwestycja szybko się zwróci.

Nowocześnie i z dbałością o jakość

Oprawy Coreline Malaga LED BRP101/102 zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich niezawodność nawet w trudnych warunkach oświetlenia drogowego. Należące do tej linii produktów lampy są lekkie i kompaktowe, a zastosowanie wydajnych diod LED oraz elektronicznego układu zasilającego serii Xitanium zapewnia optymalne warunki oświetleniowe na ulicach. Solidny korpus oprawy wykonany z aluminium i zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych powłoką z nakładanej proszkowo farby pozwala na długie użytkowanie produktu. Oświetlenie uliczne LED oferowane przez Philips charakteryzuje się ponadto szerokim zakresem temperatury pracy wynoszącym od -30°C do +35°C – tego typu oprawy doskonale sprawdzą się więc do oświetlania miast i miasteczek.

Łatwa wymiana starych opraw na nowy model

Energooszczędne oświetlenie uliczne oferowane przez markę Philips to doskonała propozycja pozwalająca na modernizację istniejących instalacji. Strumienie świetlne opraw Coreline Malaga LED zostały tak dobrane, aby umożliwiać łatwą i szybką wymianę w stosunku 1 : 1 wyeksploatowanych opraw tradycyjnych ze źródłami SON o mocach: 50, 70, 100 i 150 W, bez konieczności zmiany istniejących słupów lub instalacji zasilającej.

Artykuł przygotowany przez Signify