Nowy termostat tygodniowy firmy Schneider Electric

  07/07/2016

Temperatura pod kontrolą

Funkcja harmonogramów czasowych w termostacie pozwala użytkownikowi na programowanie żądanej temperatury w zależności od indywidualnych wymagań oraz jego obecności w pomieszczeniu. Nastawy temperatury osiągane są w zdefiniowanych punktach czasowych, co wpływa na  polepszenie samopoczucia i komfortu mieszkańców jednocześnie przynosząc znaczne oszczędności energii. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu ogrzewania pomieszczeń w zależności od pory dnia użytkownik zyskuje realną oszczędność energii. Nowy termostat tygodniowy łączy w sobie oszczędność kosztów energii oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu mieszkańców. Większość opłat za energię w Europie pochodzi z systemów ogrzewania i chłodzenia. Nowy termostat firmy Schneider Electric zapewnia połączenie nowoczesnego designu z inteligentnym sterowaniem temperaturą.

Połączenie prostej obsługi z funkcjonalnością

Termostat posiada wygodne ustawienia, prekonfigurowane harmonogramy grzania, tryb wakacyjny auto, ochronę zaworów oraz licznik czasu grzania. Symboliczne ikony ułatwiają nawigację w intuicyjnym menu. Termostat tygodniowy posiada także kolorowy wyświetlacz OLED wraz z ukrytymi przyciskami dotykowymi. Wybierz jedną z wielu ramek, kolorów oraz materiałów i skomponuj swój własny, unikalny design.

Dzięki programowalnemu termostatowi nie trzeba pamiętać o wyłączaniu ogrzewania przed opuszczeniem domu ani wracać do zimnego mieszkania po dłuższej nieobecności. Sterowanie oparte na indywidualnych ustawieniach pozwala na dopasowanie temperatury w domu do potrzeb użytkownika. Tryb Eco pozwala na obniżenie temperatury  i oszczędność energii wtedy, kiedy ogrzewanie mieszkania nie jest konieczne. Funkcja Optimum Start zapewnia przedwczesne załączenie ogrzewania, dzięki któremu żądana temperatura osiągana jest odpowiednio szybko. Prekonfigurowane programy pomagają perfekcyjnie zarządzać preferencjami.

Elastyczne dopasowanie

Wiele możliwości ustawień, takich jak wybór jednego z wielu czujników podłogowych, sprawia, że termostat tygodniowy jest idealnym wyborem zarówno dla nowych instalacji jak i tych remontowanych. Istnieje możliwość nastawienia każdego termostatu niezależnie w tryb Eco. Zewnętrzny przycisk pozwala na centralne przełączenie wszystkich termostatów w tryb nieobecności, co pozwala uniknąć zbędnego ogrzewania pomieszczeń podczas nieobecności mieszkańców. Istnieje możliwość połączenia termostatów z siłownikami zaworów grzejników ściennych oraz ogrzewania podłogowego, a także z pokojowym systemem ogrzewania.