Nowy program hagercad.one

  15/11/2016

program do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia

hagercad.one, to nowy program firmy Hager do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. To inteligentne narzędzie, które ułatwi pracę specjalistom. Jako następca sprawdzonej aplikacji Elcom, hagercad.one jest prawdziwym skokiem w przyszłość: siedem w pełni rozwiniętych modułów pomocnych przy realizowaniu zadań z zakresu planowania i dokumentacji.

Edytor projektu
Edytor projektu hagercad.one jest niczym kierownik projektu, który dba o to, aby nic nie umknęło Twojej uwadze. W jaki sposób działa, zauważysz już podczas tworzenia nowego projektu. Najpóźniej w połowie fazy planowania przekonasz się, że wiele praktycznych i logicznie połączonych ze sobą funkcji jest nie do zastąpienia.

Tworzenie schematu elektrycznego
Hagercad.one został wyposażony w automatyczne schematy elektryczne. Dzięki temu z łatwością stworzysz schematy jednokreskowe i wielokreskowe. Jeśli potrzebujesz uwzględnić w projekcie: oświetlenie, klimatyzację czy automatykę budynku w standardzie KNX, zostaną wyświetlone odpowiednie schematy w formie tabeli – wystarczy jedno kliknięcie. Oczywiście możesz pracować bezpośrednio w podglądzie schematu, zmieniać go i uzupełniać.

Projektowanie rozdzielnicy i instalacji
hagercad.one pracuje szybko, dokładnie i logicznie. Po rozpoczęciu planu instalacji, aplikacja zaproponuje, na przykład obudowę, do której zmieszczą się wymagane urządzenia. Wybór ułatwiają automatycznie zadawane pytania: w jaki sposób mają być usytuowane elementy zasilania i listwy zaciskowe ? Jakie są przewidywane rezerwy miejsca oraz rodzaje zabezpieczeń? W każdym kroku hagercad.one czuwa nad tym, aby wszystko idealnie pasowało.

Obliczanie strat mocy i emisji ciepła
Podczas projektowania rozdzielnic niskiego napięcia hagercad.one uwzględnia ich wyposażenie oraz powierzchnię chłodzącą. Również w przypadku projektowania rozdzielnicy do środowiska, gdzie panują krytyczne wartości temperatury można mieć pewność, że wszystkie parametry zostaną dokładnie obliczone.

Automatyczny schemat listew zaciskowych
Kolejną cechą hagercad.one jest automatyczny schemat listew zaciskowych oraz pomoc w ich wyborze. Moduł ten można otworzyć bezpośrednio w schemacie elektrycznym. Oznacza to, że ustawienia i preferencje dotyczące podobnych projektów mogą zostać zdefiniowane jako standardowe. Po określeniu, czy chcesz zastosować listwy zaciskowe czy złącza trójpoziomowe, skręcane lub wpinane – program automatycznie zaproponuje schemat łączy. W hagercad.one wszystko jest połączone ze sobą, dlatego każda zmiana w module planowania łączy, ma swoje odzwierciedlenie w innych modułach.

Tworzenie etykiet
hagercad.one umożliwia automatyczne tworzenie etykiet do nowych oraz istniejących już rozdzielnic. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru między różnymi nośnikami, dzięki czemu można stosować jeszcze bardziej przejrzyste piktogramy. hagercad.one dysponuje niezwykle szeroką gamą symboli oraz opisów.

Dokumentacja oraz instrukcje obsługi
hagercad.one pozwala na przechowywanie pełnej dokumentacji, zaświadczeń i instrukcji obsługi do wszystkich wykonywanych projektów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można odnaleźć kompletną dokumentację nawet kilka lat po zakończeniu projektów.

Narzędzie do pobrania ze strony producenta: http://www.hager.pl/narzedzia/37646.htm