Nowe styczniki instalacyjne ESB i EN

  09/06/2018

Z początkiem czerwca 2018 roku ABB wprowadza nową serię styczników instalacyjnych.

Styczniki będą dostępne w wersjach od 16 A do 100 A.

Innowacyjna konstrukcja cewki AC/DC eliminująca przydźwięk, szeroki wybór akcesoriów oraz dostępność wersji z wyzwalaniem ręcznym i automatycznym sprawią, że nowe styczniki instalacyjne będą doskonałym rozwiązaniem do aplikacji łączeniowych wymagających ograniczenia hałasu.

Obszary zastosowania nowych styczników to między innymi sterowanie oświetleniem, ogrzewanie, wentylacja, silniki oraz pompy.

Najważniejsze zalety tej serii produktów to:

Cicha praca

Styczniki przeznaczone są do zastosowań wymagających cichej pracy, np. w pokojach hotelowych i budynkach mieszkalnych.

Oszczędność czasu dzięki obsłudze bez narzędzi

Montaż akcesoriów (takich jak elementy pomocnicze i osłony bezpieczeństwa) bez użycia narzędzi skraca czas instalacji i konserwacji. Nowy blok styków pomocniczych pasuje do wszystkich styczników z tej serii, co pozwala uniknąć nadmiernego gromadzenia zapasów.

Oszczędność przestrzeni dzięki grupowemu montażowi

Modele ESB16..N i ESB/EN20..N umożliwiają oszczędność do 15% przestrzeni dzięki opcji montażu grupowego. Pomiędzy stycznikami nie trzeba umieszczać elementów dystansowych, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w rozdzielnicy i ograniczyć koszty.

Większy wybór,mniej zapasów

Opakowanie dostosowane do potrzeb klienta – dostępne są różne wielkości opakowań i różne opcje dostawy. Dzięki temu można magazynować wyłącznie potrzebne elementy i ograniczyć zapasy nawet do 50%.

Łatwa identyfikacja

Styczniki instalacyjne ABB to kompletna rodzina produktów na zakresy prądowe od 16 A do 100 A, dostosowana do wszelkich potrzeb użytkowników. Wersje 16 A, 25 A i 100 A umożliwiają uzyskanie konkurencyjnych cen w specyfikacjach przetargowych.

Kompleksowe rozwiązanie

Czas wymagany na identyfikację produktów można skrócić nawet o 80% – wystarczy zeskanować kod znajdujący się z boku urządzenia. Pozwala to maksymalnie ułatwić obsługę i identyfikację produktów w magazynie.

Optymalny interfejs

Styczniki ABB są wyposażone w innowacyjne cewki AC/DC. Dostępne są wersje na zakresy prądowe
od 16 A do 100 A oraz akcesoria dostosowane do wymagań klienta i różnych zastosowań. Wbudowany
niezawodny wskaźnik usprawnia procesy diagnostyczne – wystarczy rzut oka, aby sprawdzić stan pracy stycznika.

Łatwy montaż

Proste rozwiązanie oszczędzające czas Uniwersalny blok styków pomocniczych, który można ręcznie zamocować do styczników, pozwala skrócić czas instalacji i ograniczyć zapasy. Styczniki instalacyjne są w pełni kompatybilne z produktami ABB z serii System pro M compact®, a co za tym idzie – z innymi elementami modułowymi na szynę DIN.

Globalna dostępność

To, czego potrzebujesz, masz zawsze w zasięgu ręki. Styczniki instalacyjne są dostępne w opakowaniach różnej wielkości, dzięki czemu klienci mogą zamawiać tyle produktów, ile potrzebują, oszczędzając przestrzeń magazynową. Dla każdego produktu ABB oferujemy lokalnie wsparcie ekspertów. Ułatwia to komunikację i skraca czas realizacji dostaw.

Gama styczników instalacyjnych ABB wyposażona jest w szereg funkcji ułatwiających montaż i konserwację. Mechaniczny wskaźnik zmienia kolor na zielony lub czerwony w zależności od stanu pracy, usprawniając diagnostykę systemu. Wybrane specjalne modele są również wyposażone w funkcję ręcznego sterowania z przełącznikiem kołyskowym zapewniającym niezależną kontrolę. Akcesoria, np. elementy pomocnicze, elementy dystansowe czy osłony bezpieczeństwa, montowane są do stycznika bez użycia narzędzi.