Nowa seria przemienników częstotliwości Schneider Electric – ATV320

  16/06/2016

Nowy przemiennik częstotliwości dla producentów maszyn Altivar Machine ATV320 Schneider Electric

Schneider Electric przedstawia wydanie AltivarTM Machine ATV320, przemiennika częstotliwości który spełnia proste oraz zaawansowane wymagania aplikacyjne w zakresie mocy od 0,18 do 15,0 kW.

ATV320, został zaprojektowany aby poprawić efektywność i wydajność maszyn przy zoptymalizowanych kosztach inżynierskich dla Producentów Maszyn (OEM), którzy mogą skorzystać z następujących cech przemiennika:
⦁ Zarówno przemienniki formatu książkowego jak i kompaktowego są zaprojektowane dla łatwej i wydajnej kosztowo integracji z dowolną maszyną, oraz montażu zarówno w szafie jak i obudowie maszyny.
⦁ Zaawansowana łączność umożliwia integrację z wieloma popularnymi sieciami Ethernet i szeregowymi, od Ethernet IP do CANopen, zapewniając integrację z MachineStruxure od Schneider Electric i zapewnia zgodność z PLCopen.
⦁ Dokładne sterowanie silnikiem zarówno dla silników synchronicznych i asynchronicznych.
⦁ Odpornorna konstrukcja ze zgodnymi z IEC 60721-3-3 klasa 3C3 powlekanymi płytkami obwodów drukowanych  aby rozszerzyć dostępność maszyn w trudnych warunkach środowiskowych, np. przy temperaturze otoczenia aż do 60°C bez potrzeby dodatkowego chłodzenia.
⦁ Wbudowane kompleksowe bezpieczeństwo (STO: bezpieczne wyłączenie momentu; SS1: stop bezpieczeństwa 1; SLS: kontrola wartości prędkości granicznej; SMS: kontrola wartości prędkości maksymalnej; GDL: zamykanie drzwi ochronnych) dla pełnego monitorowania bezpieczeństwa zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/EC.

Zaprojektowane dla optymalnego balansu pomiędzy projektem a efektywnością 
Dla wielu producentów maszyn wybór najlepszego w swojej klasie przemiennika częstotliwości najczęściej wiązało się z pójściem na kompromis związany z wyższymi kosztami projektu, mniejszą niezawodnością, lub ograniczoną łącznością. ATV320 został zaprojektowany dla producentów maszyn w celu optymalizacji zarówno projektu maszyny jak i efektywności cyklu życia, bez kompromisów.