Niezawodna seria przedłużaczy bębnowych od PCE

  03/04/2023

XREEL – 100% satysfakcji Klientów

Ciekawa oferta przedłużaczy PCE została poszerzona o przedłużacze serii XREEL. Dostępne w bogatych wersjach, optymalnie dostosowują się do aktualnych wymagań rynku w zakresie różnorodności rozwiązań, odpowiadając na indywidualne potrzeby Klienta. Przedłużacze bębnowe XREEL wyróżnia przede wszystkim nowoczesny wygląd i wysoka jakość wykonania.

Przedłużacze z tej serii są polecane przez specjalistów zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowego użytku. Liczne testy dowiodły, że nie odkształcają się podczas uderzeń, upadków, nacisków. Zapewnia to innowacyjna konstrukcja oraz materiał wykonany z najwyższej jakości surowców, odporny na działanie promieni UV oraz temperaturę od -25° C do 40° C.

Użyty w przedłużaczach osprzęt elektryczny  jest wyłącznie produkcji PCE, co gwarantuje jakość i bezpieczeństwo. Wysokie IP 54 oraz II klasa ochronności umożliwiają pracę w ekstremalnych warunkach. Jest to produkt uznany i sprzedawany na międzynarodowych rynkach elektrotechnicznych.

Prócz walorów jakościowych i precyzji wykonania, zaletą XREEL jest nowoczesny wygląd i funkcjonalność, ponieważ w podczas projektowania zadbano o najmniejsze szczegóły, jak np. stabilną podstawę, odprowadzenie wody czy ergonomiczna uchwyt. Dodatkowym atutem jest atrakcyjne opakowanie z wytrzymałą rączką, które doskonale zabezpiecza produkt w transporcie.

Dzięki zastosowaniu dwóch wymiarów bębna z tworzywa z centralnie umieszczonym urządzeniem hamulcowym w opcjach: Ø 250mm lub Ø 310mm istnieje możliwość zastosowania przewodu od 20 m aż do 50m. Poza tym występują:

  • przedłużacze bębnowe Ø 250mm z zabezpieczeniem PRCD-S+ Mobilne urządzenie chroniące przed porażeniem prądem z rozszerzoną funkcją ochronną zgodne z DGUV 203-006 (dawne BGI/GUV-I 608),
  • przedłużacze bębnowe Ø 310mm z zabezpieczeniem PRCD-S+ Mobilne urządzenie chroniące przed porażeniem prądem z rozszerzoną funkcją ochronną zgodne z DGUV 203-006 (dawne BGI/GUV-I 608).

Dostępna różnorodna kolorystyka przewodu, w zależności od zastosowania przedłużacza, rekomendowane:

  • czarne przewody dla przemysłu,
  • żółte przewody dla straży,
  • pomarańczowe przewody dla budownictwa.

Certyfikaty i deklaracje

Testowane i certyfikowane zgodnie z ÖVE/ÖNORM EN 61242 Akcesoria elektryczne – Bębny kablowe do użytku domowego i podobnych celów;
Wydanie 2009-02-01 (wraz z korektą/sprostowaniem z 01.01.2011) oraz ÖVE/ÖNORM EN 61316 Bębny kablowe do zastosowań przemysłowych;
Wydanie 1.10.2000. Odporność na działanie promieni UV według ISO 4892-2 – Nie zawiera kadmu, fosforu i halogenów (fluoru, bromu, chloru, jodu, astatu) i jest zgodny z dyrektywą RoHS 2011-65-UE.
Dyrektywa niskonapięciowa LVD 2014 /35/ EU, Normy: IEC / EN 61242; I EC/ EN 61316; GS-ET-35; BGI/GUV-I 608.

Jak zapewnia firma PCE, brak reklamacji jakościowych i 100 % zadowolonych Klientów świadczą o tym, że hasło kampanii promocyjne „XREEL – the better cable reel”, nie jest tylko sloganem marketingowym, ale odzwierciedla rzeczywistość .