Linia przewodów instalacyjnych TFPremium YDY

  12/08/2019

funkcjonale i ergonomiczne rozwiązanie w zakresie montażu instalacji elektrycznych

Produkty TFPremium YDY – to linia przewodów wielożyłowych o izolacji i powłoce PVC, z żyłą miedzianą okrągłą, jednodrutową (klasy 1) o wysokiej czystości miedzi na poziomie 99,99%, przeznaczona do instalacji na stałe w obiektach przemysłowych i domowych, nad, w i pod tynkiem, w suchych, wilgotnych i mokrych pomieszczeniach oraz w rurach i betonie za wyjątkiem bezpośredniego osadzania w betonie sypanym jednofrakcyjnym, wibrowanym i ubijanym. Przewody YDY mogą być również stosowane na zewnątrz budynków z uwzględnieniem ochrony UV.

Z powodu różnic dot. formy konstrukcji/instalacji rozróżnia się okrągłe i płaskie typy przewodów marki TFPremium YDY. Obie wymienione konstrukcje wystepuja w wariancie napieciowym 450/750V.

Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki PVC konstrukcja pozwala na osiągniecie maksymalnej temperatury pracy żyły na poziomie +70°C. Przewody mogą być instalowane na stałe w warunkach otoczenia do -40°C.

Przewody są odporne na jednosekundowe zwarcia do temperatury chwilowej na poziomie 160°C. Wszystkie produkty są oznaczone znakiem CE będące w zgodzie z aktualnymi wymogami rynku europejskiego.

Wszystkie przewody typu YDY spełniają wymogi nierozprzestrzeniania płomienia wg normy IEC 60332-1-2 oraz spełniają kategorie bezpieczeństwa pożarowego Eca zgodnie z rozporządzeniem CPR.