Uniwersalna platforma osprzętu elektroinstalacyjnego Hagera – one.platform

  22/07/2016

O nowej platformie opowiada Ekspert ds. osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Hager – Marcin Nawrocki

1. Co to jest one.platform?
One.platform to rewolucja na rynku elektroinstalacyjnym. To system opierający się na jednym mechanizmie gniazd i jednym mechanizmie łączników, które można doposażyć w dowolny sposób. Oznacza to, że na ten sam mechanizm można założyć elementy wierzchnie z różnych serii osprzętu Berker by Hager. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. One.platform to nic innego jak ogromna korzyść dla klienta.
2. Co ta zmiana oznacza dla klientów? Jakie są korzyści z one.platform?
One.platform to system korzyści skierowany do każdego klienta, zarówno do inwestora, elektroinstalatora, jak i dystrybutora naszego osprzętu. Inwestor, użytkownik końcowy zyskuje na czasie, ponieważ nie musi podejmować decyzji od razu. Dzięki one.platform w początkowym etapie inwestycji może założyć same mechanizmy, a po ostatecznym projekcie aranżacji wnętrza, dokonać wyboru serii osprzętu i koloru. Wszystkie elementy centralne pasujące do one.platform sprzedawane są oddzielnie, mam tu na myśli ramki, klawisze czy pozostałe elementy centralne gniazd. Kolejną korzyścią jest możliwość wymiany osprzętu przy minimalnych kosztach. Wyobraźmy sobie, że za kilka sezonów dokonujemy zmian aranżacyjnych w mieszkaniu czy innym obiekcie. Możemy na własną rękę wymienić osprzęt, wykorzystując te same mechanizmy Berker by Hager. Zakładamy jedynie nowe ramki wybierając fakturę lub kolor z dowolnej, ulubionej serii. To duża oszczędność dla klienta, ponieważ ponosi wyłącznie koszt wymiany elementów wierzchnich. Mechanizm przecież zostaje w ścianie, nie musimy kupować nowego.

3.  A jakie korzyści z one.platform odnoszą instalatorzy?
One.platform w żaden sposób nie ogranicza czasowo instalatora. Montując instalację nie musi czekać na decyzje inwestora. Może montować mechanizmy gniazd i łączników, a klient spokojnie może później dokonać wyboru serii i koloru, dzięki temu prace trwają zgodnie z zaplanowanym trybem. Na samym końcu, już po malowaniu, instalator zakłada wybrane przez klienta elementy wierzchnie na mechanizmy. Dzięki one.platform nie trzeba też od razu kupować ramek czy klawiszy, które leżąc na budowie często gubią się czy brudzą – inwestor lub instalator może dokonać zakupu na samym końcu inwestycji. Nie zapominamy też o korzyściach dla naszej sieci dystrybucji. Dzięki rozwiązaniu opierającemu się na jednym mechanizmie, hurtownia zmniejsza wartość magazynu przy jednoczesnym poszerzeniu oferty. Teraz wystarczy trzymać na stanie jeden mechanizm one.platform oraz elementy centralne do wybranych serii osprzętu Berker by Hager.

4. A co z mechanizmami stosowanymi dotychczas? Czy nadal są dostępne na rynku?
To duża operacja logistyczna. Wymieniamy cały dotychczasowy osprzęt u naszych dystrybutorów. Operacja obejmuje przede wszystkim wymianę mechanizmów łączników i klawiszy do flagowej serii Berker B.Kwadrat Zapewniam, że jesteśmy starannie przygotowani i zrobimy to bardzo szybko. Po wymianie mechanizmów, dotychczasowe rozwiązania trafiają do naszego magazynu, gdzie będą przetrzymywane przez kilka następnych lat. Mamy świadomość, że będą one jeszcze potrzebne w celach serwisowych. Są klienci, którzy będą potrzebować dotychczasowych rozwiązań, a my nie możemy ich zawieść. Oznacza to, że przez określony czas klient będzie mógł zamówić osprzęt ze starej platformy.

Cechy one.platform:

  • Zyskujesz czas na wybór designu. Mechanizmy gniazd i łączników instalator montuje w dowolnym momencie, natomiast klawisze i ramki serii Berker by Hager możesz dobrać w każdym momencie;
  • Remont lub budowa nie przedłuża się. Instalator w ustalonym czasie montuje mechanizmy gniazd i łączników, Ty możesz później wybrać serię i kolor, dzięki czemu prace odbywają się zgodnie z planem;
  • Nie czyścisz ramek i klawiszy po remoncie. Nie musisz od razu kupować ramek ani klawiszy, które często na budowie brudzą się lub gubią – możesz kupić je dopiero pod koniec realizacji projektu;
  • Mechanizm montujesz tylko raz. Podczas zmiany aranżacji w szybki i łatwy sposób można wymienić osprzęt bez demontażu mechanizmów, które pozostają w ścianie, zmieniają się jedynie elementy wierzchnie.

5. Czy zmieniły się numery katalogowe?
Tak, numery katalogowe zmieniły się, jednak nie wszystkie. Zmiana dotyczy mechanizmów łączników i klawiszy do serii Berker B.Kwadrat. Zmianie uległy też numery gniazd zasilających. Teraz na gniazdo składają się dwa produkty: mechanizm i element centralny. Oznacza to, że pojawiły się dwa numery katalogowe. Zapewniam, że zmiany są czytelne i logiczne. Oczywiście wszystkie nasze narzędzia zostały dostosowane tak, aby maksymalnie ułatwić dobór naszego osprzętu, aby wszystko było łatwe dla klientów. Przeprowadzamy szkolenia z tego zakresu. Pojawił się też nowy katalog, broszury, no i oczywiście zmiany w naszym Konfiguratorze osprzętu dostępnym na stronie www.hagerhome.pl.
6. Czy zmiana numerów katalogowych zostanie uwzględniona w konfiguratorze osprzętu?
Tak jak już wspominałem, wszystkie zmiany są uwzględnione w Konfiguratorze – naszym narzędziu do wyceny i doboru osprzętu. Jednak, aby korzystać z konfiguratora znajomość numerów katalogowych jest zbędna. Program sam generuje numery katalogowe wybranego osprzętu, wskazuje listę elementów wraz cenami netto. Wycenę bądź listę produktów wraz z numerami możemy wydrukować, zapisać w formacie pdf czy excel, wysłać pocztą elektroniczą. To pierwszy na rynku tak rozbudowany Konfigurator, który obejmuje możliwość doboru klasycznych łączników i gniazd, ale i całej elektroniki domowej, bo przecież inwestycja, to także czujniki ruchu, regulatory temperatury i rozwiązania multimedialne.
7. Niedawno ukazał się nowy katalog? Co nowego się w nim znajduje?
Nowy katalog pojawił się na rynku z początkiem maja i zawiera wszystkie zmiany numerów katalogowych. Inaczej też pozycjonuje serie Berker Q.1 i Berker Q.3. Chcemy, aby serie Q zastąpiły dotychczasową serię Berker Modul. Dla klientów oznacza to, że będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza cenowo. Pojawiło się też trochę nowości w serii Berker B.Kwadrat, jak gniazda z podświetleniem led czy gniazda „DATA” z kluczem. Pojawiły się również nowe rozwiązania w dziedzinie elektroniki domowej, mam tu na myśli ofertę KNX czy nowość KNX Easy. Chcemy też wypromować gniazda zasilające z szybkozłączami. Rynek w Polsce to głównie gniazda zasilające na zaciski śrubowe. Chcemy pokazać klientom korzyści płynące z używania gniazd z szybkozłączami ponieważ ich montaż jest szybszy i tańszy.