Czas i moc – Finder Polska

  30/05/2022

W sporcie i automatyce liczy się każda chwila

W momencie, gdy o zwycięstwie w wyścigu decydują ułamki sekund precyzyjny pomiar czasu realizowany poprzez elektroniczny sprzęt pomiarowy jest nieodzownym elementem zorganizowania rowerowych zawodów sportowych na najwyższym poziomie. Czas w jakim zostanie pokonana trasa jest również odzwierciedleniem naszych postępów treningowych.

Finder oferuje:

Programowalny przekaźnik czasowy serii 84 to „kamień milowy” w prostym, szybkim i elastycznym programowaniu różnorodnych funkcji czasowych za pomocą smartfona. W jednym komponencie użytkownik ma do dyspozycji dwa całkowicie niezależne i w pełni programowalne na 30 funkcji czasowych kanały o obciążalności 16 A. Elastyczność produktu przejawia się między innymi w możliwości tworzenia nowych specjalnych funkcji poprzez kombinacje już dostępne na każdym z dwóch kanałów. Warta odnotowania jest doskonała precyzja aparatu z szerokim spektrum nastaw czasowych (od 0,1 sekundy do 9999h).

Czy licznik energii może policzyć spalone kalorie podczas jazdy na rowerze?

Profesjonalni zawodnicy przykładają ogromną wagę do pomiarów mocy na treningach. W ten sposób optymalizują każdą minutę poświęconą na ćwiczenia. Coraz częściej możemy zaobserwować, że po tego typu urządzenia pomiarowe sięgają również amatorzy dwóch kółek. Zastosowanie odpowiedniego miernika mocy pozwala na szczegółowe analizy osiąganych wyników, a wszystko po to by z każdym dniem być coraz lepszym. To również niezbędne narzędzie do utrzymania sportowej formy.

Finder oferuje:

Współcześnie licznik energii elektrycznej jest „małym laboratorium”. Oprócz wskazania poboru energii wykonuje on wiele innych pomiarów, czynności i zadań, o których jeszcze dwie dekady temu nikomu się nie śniło. Liczniki energii elektrycznej serii 7M to innowacyjny design oraz różnorodność dostępnych funkcji, w tym możliwość odczytu i programowania za pomocą smartfona z technologią NFC. Certyfikat MID oraz możliwość pracy w sieci dzięki protokołom M-Bus i Modbus RS485 sprawiają, że są to produkty odpowiednie do szerokiej gamy zastosowań. Spectrum wyświetlanych wartości chwilowych: V, A, PF, kW, kVA, kvar, Hz, THD V, THD A, przesunięcie fazowe i kierunek przepływu energii to podstawa do szczegółowych analiz zarówno w gospodarstwie domowym jak i w przemyśle.