24/11/2022

Mały czarny detal

Lubisz minimalistyczny wystrój przestronnych wnętrz? Funkcjonalne wyposażenie w stonowanej kolorystyce? Styl nowoczesny będzie dla Ciebie zatem odpowiedni. Interesujesz się hygge?

30/08/2022

Jak wybrać odpowiednie światło do nauki?

W naszej szerokości geograficznej długie wieczory, a w krótce także popołudnia nasze dzieci będą spędzać na nauce i zabawie przy sztucznym świetle. Warto pochylić się więc nad dobraniem właściwego oświetlenia.

28/07/2021

Oświetlenie zewnętrzne

Jakie pełni funkcje, jak je wybrać i instalować? Zapraszamy do lektury artykułu na naszym blogu.

14/10/2020

Lampy bakterio i wirusobójcze

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję znany od ok. 100 lat. Podpowiadamy, gdzie i jak stosować lampy UV, aby bezpiecznie dezynfekować różne pomieszczenia i powierzchnie.

08/09/2020

Dbamy o domowe bezpieczeństwo

Sprawdzamy jakie nowości i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa naszego domu oferuje nam System domofonowy ABB Welcome IP

03/04/2020

Fakty i mity o inteligentnym domu. Część II

W tym artykule zajmiemy się kolejnymi mitami o automatyce domowej. Specjaliści z firmy ABB odpowiedzą na pytania – czy musimy pruć ściany lub wymieniać wszystkie instalacje? Czy bez Internetu nasz dom przestanie działać? Czy ktoś z zewnątrz może przejąć kontrolę nad naszym domem?

28/02/2020

Jak ochronić nasz dom przed włamaniem

Dzisiaj chcemy pokusić się o kilka praktycznych porad, jak ochronić nasz dom przed włamaniem, pożarem, zalaniem i przedstawić nowy system ABB-secure@home - kompleksowe rozwiązanie w zakresie zewnętrznej i wewnętrznej ochrony.

06/12/2019

Jak zapewnić bezpieczeństwo fotobiologiczne czyli komfort dla oczu

Nie wszyscy producenci źródeł LED spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego, nawet jeśli tak deklarują. A co za tym idzie – ich produkty mogą stanowić zagrożenie dla oczu w dłuższym okresie. Zaufaj ekspertom – wybieraj przetestowane oświetlenie!

02/12/2019

Bezpieczeństwo przenośnych piecyków elektrycznych

Wielu z nas będzie dogrzewało swoje miejsca pracy, warsztaty czy też chłodniejsze pomieszczenia w domu różnego rodzaju grzejnikami elektrycznymi (olejowymi, konwekcyjnymi, „farelkami” itp.). Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam bezpiecznie korzystać z elektrycznych źródeł ciepła.

20/08/2019

Wygoda, piękno i mnóstwo możliwości

Rozwiązania proponowane przez Legrand i NETATMO to mnóstwo możliwości, zamkniętych w niepozornych małych elementach, które można zainstalować w każdym domu bez użycia kabli.

12/06/2019

Jak wybierać osprzęt elektroinstalacyjny

Większość osób, które budują, wykańczają czy remontują swoje mieszkanie, dom, biuro lub dowolny lokal użytkowy staje przed problemem, jak wybrać osprzęt elektryczny. Pokusiliśmy się o kilka porad.

19/03/2019

Philips Hue znaczy inteligentne oświetlenie

Philips Hue to inteligenty system oświetlenia, który stwarza nowe możliwości i nową jakość korzystania ze światła. Pozwala jednym kliknięciem wyłączyć wszystkie światła lub w mgnieniu oka całkowicie zmienić atmosferę w pokoju — z przytulnego kącika do nauki na nowoczesne kino domowe.