25/04/2023

Dom i Ogród w najlepszym świetle

Dzięki dobremu oświetleniu nie potykamy się na schodach czy podjeździe. Bez problemu podążamy alejką do wejścia, trafiamy kluczem do zamka. Oświetlona posesja może skutecznie odstraszyć złodziei i włamywaczy. Lampy na zewnątrz pozwalają korzystać po zmroku z tarasów i altan, stworzyć przytulny nastrój do odpoczynku, zabawy lub biesiadowania w gronie przyjaciół. Jak zaplanować oświetlenie na zewnątrz, które uatrakcyjni wygląd naszego domu i ogrodu, którym będziemy mogli się cieszyć także po zmroku?

11/03/2023

7 rozwiązań na niższe rachunki za prąd

Zmieniające się nawyki użytkowników oraz nowoczesna technologia mogą znacząco pomóc w ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Przydatne w tym będą na pewno systemy Smart Home, oparte na automatyce domowej. Razem z firmą F&F - producentem systemu zdalnego sterowania FOX - sprawdzamy więc, jak oszczędzać prąd w domu dzięki konkretnym, inteligentnym rozwiązaniom.

08/12/2022

Sprawnie, wygodnie, bezpiecznie

Podpowiadamy jak Simon 54 Go - gama nowoczesnych sterowników przyciskowych kontrolowanych smartfonem przez sieć Wi-Fi – pomoże Ci zadbać o najbliższych.

24/11/2022

Mały czarny detal

Lubisz minimalistyczny wystrój przestronnych wnętrz? Funkcjonalne wyposażenie w stonowanej kolorystyce? Styl nowoczesny będzie dla Ciebie zatem odpowiedni. Interesujesz się hygge?

30/08/2022

Jak wybrać odpowiednie światło do nauki?

W naszej szerokości geograficznej długie wieczory, a w krótce także popołudnia nasze dzieci będą spędzać na nauce i zabawie przy sztucznym świetle. Warto pochylić się więc nad dobraniem właściwego oświetlenia.

14/10/2020

Lampy bakterio i wirusobójcze

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję znany od ok. 100 lat. Podpowiadamy, gdzie i jak stosować lampy UV, aby bezpiecznie dezynfekować różne pomieszczenia i powierzchnie.

08/09/2020

Dbamy o domowe bezpieczeństwo

Sprawdzamy jakie nowości i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa naszego domu oferuje nam System domofonowy ABB Welcome IP

03/04/2020

Fakty i mity o inteligentnym domu. Część II

W tym artykule zajmiemy się kolejnymi mitami o automatyce domowej. Specjaliści z firmy ABB odpowiedzą na pytania – czy musimy pruć ściany lub wymieniać wszystkie instalacje? Czy bez Internetu nasz dom przestanie działać? Czy ktoś z zewnątrz może przejąć kontrolę nad naszym domem?

28/02/2020

Jak ochronić nasz dom przed włamaniem

Dzisiaj chcemy pokusić się o kilka praktycznych porad, jak ochronić nasz dom przed włamaniem, pożarem, zalaniem i przedstawić nowy system ABB-secure@home - kompleksowe rozwiązanie w zakresie zewnętrznej i wewnętrznej ochrony.

06/12/2019

Jak zapewnić bezpieczeństwo fotobiologiczne czyli komfort dla oczu

Nie wszyscy producenci źródeł LED spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego, nawet jeśli tak deklarują. A co za tym idzie – ich produkty mogą stanowić zagrożenie dla oczu w dłuższym okresie. Zaufaj ekspertom – wybieraj przetestowane oświetlenie!

02/12/2019

Bezpieczeństwo przenośnych piecyków elektrycznych

Wielu z nas będzie dogrzewało swoje miejsca pracy, warsztaty czy też chłodniejsze pomieszczenia w domu różnego rodzaju grzejnikami elektrycznymi (olejowymi, konwekcyjnymi, „farelkami” itp.). Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam bezpiecznie korzystać z elektrycznych źródeł ciepła.