Kocham automatykę domową! Zaczynam od całkiem prywatnego wyznania i może to nawet trochę wstyd tak się przyznawać bez ogródek do swojej słabości do luksusu… Ale powiedzcie sami – czy dążenie do zapewnienia sobie komfortu nie jest wielką siłą napędową postępu technologicznego? Otóż to! Wiadomo, wygody nigdy za wiele!

Ale wygoda i luksus nie są jedynymi zaletami posiadania w domu czy biurze inteligentnej automatyki. Dzięki automatyzacji zwiększamy kontrolę i bezpieczeństwo, oszczędzamy energię i oczywiście czas.

Automatyce przyglądamy się nie tylko pod kątem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ale także pięknego wzornictwa, dlatego za szczególnie kuszącą propozycję uważam najnowszy system automatyki domowej stworzony przez firmę Legrand i NETATMO.
Naprawdę trudno się oprzeć, zobaczcie sami – oto krótki materiał od firmy Legrand.

Zobacz, czym jest system, który powstał we współpracy Legrand z NETATMO

Doceniani w Europie producenci zaawansowanych rozwiązań dla domów i mieszkań – Legrand i NETATMO, wspólnymi siłami stworzyli kompletny system, który pozwala na sterowanie najważniejszymi funkcjami w każdym domu.

Od teraz wyłączenie wszystkich świateł i urządzeń elektrycznych oraz opuszczenie rolet zewnętrznych to już tylko kwestia naciśnięcia jednego przycisku na smartfonie. Niewielkim kosztem możesz poprawić swoją jakość życia i podnieść wartość swojej nieruchomości.

A to tylko kropla w morzu możliwości i zalet, do których można zaliczyć jeszcze to, że:
• montaż systemu nie wymaga kucia w ścianach a wszystkie moduły są kompatybilne ze standardowymi puszkami o głębokości min. 40 mm;
• można nim sterować za pomocą popularnych asystentów głosowych – Siri i Asystenta Google;
• system dostępny jest w wykończeniach ramek z serii Celiane, Valena Life i Valena Allure;
• masz możliwość integracji z produktami innych producentów.

System jest elastyczny i stale się rozwija, a nowe funkcje będą dostępne już niebawem.

Modułowa konstrukcja systemu sprawia, że każdy dopasuje go do swoich oczekiwań. Zestaw startowy składa się z dwóch elementów:
• gniazda Control z bramą sieciową, które jako centrum dowodzenia łączy wszystkie elementy przez Wi-Fi. System działa w oparciu o technologię radiową o częstotliwości 2,4 GHz.
• głównego łącznika „Wyjście/Powrót”, który pozwala na uruchomienie wcześniej ustalonych w aplikacji scenariuszy. Wystarczy jeden Twój gest lub komenda głosowa i system zrobi to, co zechcesz.
Rozwiązanie Legrand i NETATMO pozwala też na dalszą rozbudowę. Dodatkowe moduły umożliwią na przykład opuszczanie i podnoszenie rolet lub zasuwanie i rozsuwanie okiennic, czy kontrolę nad pojedynczym źródłem światła. Wszystkim możesz sterować dzięki dedykowanej aplikacji Home + Control, którą pobierzesz ze sklepu Google, lub za pomocą aplikacji Dom w Apple HomeKit.

Rozwiązania proponowane przez Legrand i NETATMO to mnóstwo możliwości,
zamkniętych w niepozornych małych elementach,
które można zainstalować w każdym domu bez użycia kabli.

Dla każdego mieszkańca, niezależnie od wieku, system Legrand i Netatmo oznacza komfort i wygodę. Każdy domownik może włączać i wyłączać oświetlenie komendami głosowymi.
Ten system to również bezpieczeństwo – wyłączaj urządzenia elektryczne i opuszczaj zewnętrzne rolety zdalnie z telefonu. Z dowolnego miejsca na świecie! Boisz się o swoje dane? Przechowywane są w serwerach wiodących firm, co daje gwarancje ochrony danych na lata.
Legrand z NETATMO to też oszczędność – obserwuj pobór mocy urządzeń i zmniejszaj natężenie światła.
System automatyki domowej Legrand z NETATMO to również prestiż, którego pozazdroszczą Ci Twoi goście – wszystko może być wykonane w bardzo ładnym wykończeniu.

Przykładowy schemat

Tyle informacji zmieściło się w tym krótkim artykule od producenta, a ja polecam też zainteresowanym obejrzenie katalogu.

Katalog Legrand z Netatmo

Magda Cieszkowska
Kaczmarek Electric S.A.
Materiały: Firma Legrand