Nazywam się Joanna Bąk, w firmie Kaczmarek Electric odpowiadam za realizację programu “Z nami warto”. Chciałabym na łamach tego bloga opowiedzieć o przygodzie mojego życia, jaką jest praca w firmie, która chce skupić wokół siebie jak najwięcej pozytywnie zakręconych ludzi. Ludzi, którzy cenią sobie niezależność, a zarabianie pieniędzy jest dla nich środkiem do realizacji różnego rodzaju pasji.

18 kwietnia 2018 roku minie dwa lata od momentu, kiedy uruchomiliśmy projekt “Z nami warto” – program rozwijania naszej sieci partnerskiej. Jestem z nim związana od samego początku. Identyfikuję się z nim, bo wierzę, że to, co robimy, a także z kim to robimy – ma sens. A poza tym ten program jest trochę taki, jak ja sama. Odzwierciedla moje podejście do życia. Dla mnie ważny jest szeroko rozumiany rozwój. Boję się zmian, jak większość ludzi, ale nie umiem bez nich żyć. To one nas napędzają pozytywną energią i nadają życiu smak. No i właśnie to mam w mojej pracy zagwarantowane, bo nasz prezes Cezary Kaczmarek ma tyle pomysłów – co jeszcze powinniśmy zrobić i wdrożyć, żeby było lepiej, szybciej, efektywniej itd. – że nuda w żadnym razie nam nie grozi.

Te dwa lata, to był niezwykły czas i prawdę mówiąc nie zamieniłabym go na nic innego, chociaż czasem było trudno, a stres i zmęczenie nie pozwalały zasnąć. Zgłosiło się do nas ponad 250 osób zainteresowanych współpracą z Kaczmarek Electric. W tym okresie uruchomiliśmy 40 punktów handlowych działających w różnej formie, poczynając od przedstawicielstwa handlowego a na elektromarkecie kończąc.

To naprawdę fantastyczny wynik, ale też duże wyzwanie dla naszej firmy. Ze wszystkimi zainteresowanymi osobami rozmawiałam telefonicznie, z większością się spotkałam i to nie jeden raz. Oczywiście nie z każdym, z różnych względów, podpisaliśmy umowę. Dla mnie to zawsze było i jest duże obciążenie i stres, ponieważ bardzo zależy mi na tym, żeby ktoś, kto nam zaufa, odniósł sukces. Satysfakcja jest wówczas olbrzymia i to po obu stronach.

Czy warto uczestniczyć w projekcie “Z nami warto”? Na pewno Tak i mówię to z pełnym przekonaniem, zarówno jeśli chodzi o ludzi, którzy zdecydowali się nawiązać z nami współpracę i na dzisiaj stali się Partnerami Kaczmarek Electric, jak z mojego osobistego punktu widzenia, bo nic nie nakręca mnie bardziej do działania, niż satysfakcja z tego, co się robi.

Perspektywy na przyszłość są na tyle szerokie, że jeśli ktoś związany jest z dystrybucją w branży elektrotechnicznej, a jednocześnie ceni sobie niezależność i samodzielność w pracy, może zostać jednym z członków zespołu Kaczmarek Electric. Właśnie po to uruchomiliśmy ten projekt, uaktywniając się w Internecie i w mediach społecznościowych, żeby osoby z branży mogły się o nim dowiedzieć, przy okazji poznać naszą firmę nie tylko od strony cyfr i wyników finansowych, ale przede wszystkim osób w niej pracujących i wartości, którymi się tu kierujemy.

W czasie ostatnich dwóch lat spotkałam wielu niezwykłych ludzi, mądrych, kreatywnych, z pasją i pomysłem na siebie. Nasza branża elektrotechniczna jest dosyć hermetyczna, trudno do niej wejść, a jeszcze trudniej “wyjść”, wiem to po sobie. Ludzie znają się osobiście, albo mają wspólnych znajomych czy szefów. Do współpracy w ramach projektu “Z nami warto” zgłaszają się najczęściej handlowcy z hurtowni elektrycznych, którzy mają już doświadczenie w obsłudze klientów, ale marzy im się niezależność i możliwość kreowania własnej przyszłości. Zgłaszają się właściciele firm, zajmujących się elektryką w szerokim tego słowa znaczeniu, ale też osoby, które do tej pory nigdy w branży nie pracowały, ale mają kontakty i pomysł na to, jak można skutecznie zdobyć i utrzymać klientów. Każdy przypadek jest inny, do każdego podchodzimy indywidualnie i w zależności od profilu Partnera i jego potencjalnych klientów proponujemy rozwiązanie “szyte na miarę”.

Chcemy wykorzystać to miejsce, żeby osoby, które myślą o własnym biznesie, albo już go prowadzą, ale napotykają różne trudności w swoim dalszym rozwoju, mogły dowiedzieć się czegoś ciekawego o naszej firmie, poznać nasze metody działania, no i oczywiście – poznać ludzi, którzy prowadzą swój biznes w naszej sieci partnerskiej.

Nie zamykamy naszego projektu, przeciwnie – nabieramy dopiero rozpędu i będziemy poszerzać nasz zakres działania. Będziemy nadal proponować współpracę ludziom pełnym energii i pasji, którzy chcą ująć stery w swoje ręce i wypłynąć na szersze wody. Dlatego na tym blogu będę chciała opowiedzieć jak najwięcej o projekcie, podzielić się swoim doświadczeniem, pochwalić sukcesami, porozmawiać szczerze o różnych obawach i trudnościach. Przekonać wszystkich, że z nami warto? – Niekoniecznie. Raczej pokazać pewne możliwości, perspektywy, ale też ograniczenia. Może pomóc osobom, które myślą o rozwijaniu swojego biznesu w tej branży, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten program jest odpowiedzią na ich potrzeby i oczekiwania, czy będzie im po drodze z Kaczmarek Electric, jakie w ogóle są blaski i cienie prowadzenia swojej firmy?

Odbyłam wiele takich rozmów i znam wiele pytań, na które oczekują odpowiedzi osoby zainteresowane projektem „z nami warto”. Postaram się sukcesywnie poruszać te tematy na blogu, ale też zachęcam – piszcie do mnie na: znamiwarto@ke.pl, bo przecież nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy.