Podpowiadamy jak Simon 54 Go – gama nowoczesnych sterowników przyciskowych Kontakt-Simon kontrolowanych smartfonem przez sieć Wi-Fi – pomoże Ci zadbać o najbliższych.

Zbliżają się Święta. Najczęściej spędzamy je w ciepłej, domowej atmosferze, wśród naszych bliskich. Nieważne czy na stole zagości 12 potraw, a choinka nie będzie w stanie pomieścić prezentów. Najważniejsza jest obecność rodziny oraz przyjaciół.
Jest wiele sposobów na zadbanie o swoich najbliższych. Ciepły sweter, puszysty koc, suplementacja witaminami… Dodatkowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Ale spróbujmy zmienić perspektywę.

Wyjechałeś z rodzinnego miasta. Znalazłeś świetną pracę. Założyłeś rodzinę. Rodziców odwiedzasz w wolnych chwilach. Role się odwróciły – teraz to Ty opiekujesz się nimi. Możesz zadbać o obniżenie ich rachunków za energię elektryczna. Możesz pilnować złożenia markizy nad tarasem, gdy hula wiatr. Możesz nawet symulować, że są w domu, podczas gdy oni korzystają z uroków sanatorium. Jak? Zamontuj gniazdka i łączniki z serii Simon 54 GO na ścianach domu swoich rodziców lub dziadków.
Dzięki połączeniu z aplikacją dostępną na smartfony z systemem Android i iOS będziesz mógł kontrolować oświetlenie, rolety i inne urządzenia w swoim rodzinnym domu.

Ba! To jeszcze nic. Jeśli dodasz do tego asystenta głosowego (Amazon Alexa, Google Assistant) wystarczy jedno słowo Twojego taty, a światło zgaśnie, podczas gdy on będzie już wygodnie leżał w miękkiej pościeli.

Jeśli chcesz wejść na kolejny poziom kontroli, zamontuj sterowniki z serii Simon 100. W tej serii dodatkowym atutem jest gniazdo iO. Gniazdo to pozwala kontrolować zużycie energii wszystkich podłączonych urządzeń, niezależnie czy jest to lampa wolnostojąca, stołowa, czy telewizor. Rodzice przyjechali na Wigilię, ale mama ma wrażenie, że żelazko zostawiła podłączone? Nic prostszego. Jedno kliknięcie w aplikacji i możecie spędzić wspólny wieczór, a jedynym zmartwieniem będzie przejedzenie po obfitej, świątecznej kolacji.

Wszystkie te cuda można obsługiwać również klasycznie, więc jeśli ktoś z Twojej rodziny nie lubi nowinek, może standardowo naciskać klawisze. Ważne, że to Ty możesz zadbać o swoich rodziców i odwdzięczyć się za opiekę, jaką oni obdarzali Ciebie.

Katarzyna Wójcik-Sowa
Kontakt-Simon