Dziś chcemy przedstawić nowoczesną, minimalistyczną a jednocześnie niezwykle elegancką serię łączników produkowaną przez Kontakt-Simon. Seria ta nazywa się Simon 54 Touch i wyróżnia ją właśnie dotyk.

Gładka forma szklanych ramek skrywa elektroniczne sterowniki, które zastępują standardowe klawisze. Szklane panele mają jeden, dwa lub cztery pola dotykowe i występują jako pojedyncze i podwójne łączniki i przyciski – uniwersalne, schodowe, krzyżowe i roletowe.

Panele występują w trzech kolorach, a szkło z którego zostały wykonane znane jest z serii Simon 54 Nature, dzięki czemu ramki występujące w jednym pomieszczeniu zachowują spójność. Piękne nazwy kolorów – biała perła, srebrna mgła i zastygła lawa brzmią obiecująco i rzeczywiście przyznać trzeba, że łączniki te prezentują się niezwykle efektownie.

Simon 54 Touch – łączniki dotykowe - wizualizacja
Simon 54 Touch – łączniki dotykowe - wizualizacja

Szklane łączniki dotykowe – jak je łączyć z pozostałym osprzętem?

Oczywiście pomyślano także o tym. Seria daje możliwość tworzenia praktycznych zestawów wielokrotnych z tradycyjnym osprzętem np. z gniazdem zasilającym, ściemniaczem, czy ładowarką USB pochodzącymi z serii Simon 54. Dzięki temu, stworzyć można praktyczny zestaw, który idealnie sprawdzi się w sypialni przy łóżku lub w gabinecie.

Pole dotykowe podświetlane są niebieską diodą LED. Podświetlenie można jednak wyłączyć, jeśli chcemy zachować całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu.

Szklane panele Simon 54 Touch świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami i takimi elementami wykończenia jak surowy beton i kamień, ale sprawdzają się także w klasycznych wnętrzach domów, hoteli czy biurowców.