Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych, aby produkować własną, zieloną energię i zmniejszyć rachunki za prąd. Z każdym dniem rośnie zainteresowanie magazynami energii.

Magazyny energii: magazyn energii to doskonały sposób na wykorzystanie w pełni produkowanej przez panele fotowoltaiczne energii

18 lutego obchodzimy Dzień Baterii. Ich historia sięga przełomy XVII i XIX w., kiedy to pierwszą prymitywną baterię skonstruował (w 1798 r.) włoski fizyk, hrabia Alessandro Volta. Od dwustu lat baterie ewoluują, dając nam coraz większe możliwości. Jeszcze szybciej jednak rośnie nasz apetyt na energię elektryczną i coraz ważniejszą kwestią staje się możliwość jej magazynowana.

Rozwój instalacji fotowoltaicznych okazał się potężnym stymulatorem rozwoju technologii magazynowania energii. Jeszcze parę lat temu opłacalność zakupu tego typu urządzeń stała pod wielkim znakiem zapytania. Dzisiaj zainteresowanie magazynami energii rośnie z dnia na dzień, ze względu na technologiczny postęp, liczne korzyści płynące z ich zastosowania i wzrost rentowności takiej inwestycji wobec szybujących w górę cen energii elektrycznej u naszych dostawców.

Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych, aby produkować własną, zieloną energię i zmniejszyć rachunki za prąd. Instalacja magazynu energii pozwala na maksymalne wykorzystanie energii produkowanej przez panele, a także na oszczędności. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii można uniknąć jej oddawania do sieci energetycznej i wykorzystać ją w momencie, gdy produkcja systemu PV nie jest wystarczająca, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Opłacalność naszej instalacji wydatnie zwiększy wykorzystanie inteligentnego systemu zarządzania energią, który automatycznie dostosowuje zużycie energii z magazynu do potrzeb domu i pozwala na optymalne wykorzystanie zgromadzonej energii.

Zabezpieczenie się przed przerwami w dostawie prądu i ciągłość dostaw energii w sytuacjach awaryjnych to kolejne korzyści płynące z instalacji magazynu energii. Dzięki magazynowaniu energii można mieć pewność, że niezależnie od sytuacji na rynku energetycznym i warunków pogodowych, będzie się mieć dostęp do własnej, zielonej energii. Magazyn może być również wykorzystywany jako awaryjne źródło energii w razie wystąpienia przerw w dostawie prądu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą być niezależne i mieć pełną kontrolę nad swoim źródłem energii.

Magazyny energii: Rozwój instalacji fotowoltaicznych okazał się potężnym stymulatorem rozwoju technologii magazynowania energii.
Magazyny energii: Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych

Warto też dodać, że w ramach programu „Mój Prąd” w edycji czwartej oprócz dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej można uzyskać wsparcie na dodatkowe elementy, tworzące bardziej efektywny zestaw domowej instalacji fotowoltaicznej, pozwalający zwiększyć autokonsumpcję wyprodukowanej energii. Przy zainwestowaniu w taki zestaw dotacja do paneli fotowoltaicznych wzrośnie do 5 tys. zł (jeśli inwestycja obejmie tylko instalację PV, można otrzymać do 4 tys. zł), na dofinansowanie do magazynu energii możemy dostać do 7,5 tys. zł, a na system zarządzania energią – do 3 tys. zł.

Wiele zastosowań mają także przenośne magazyny energii, dzięki którym możemy „zabrać energię ze sobą”, gdy potrzebujemy prądu do pracy w terenie, np. do zasilenie oświetlenia czy narzędzi mechanicznych. Przenośny magazyn energii zapewni nam prąd na biwaku, podczas imprezy plenerowej i na działce – jako podstawowe lub awaryjne źródło energii.

Podsumowując, magazyn energii to doskonały sposób na wykorzystanie w pełni produkowanej przez panele fotowoltaiczne energii, oszczędność na rachunkach za prąd oraz zabezpieczenie przed przerwami w dostawie prądu i brakiem energii w sytuacjach awaryjnych.
W naszej sieci sprzedaży mamy szeroką ofertę produktów z dziedziny OZE w tym oczywiście także stacjonarne i przenośne magazyny energii, a nasi handlowcy z przyjemnością posłużą praktyczną radą i pomogą dobrać najodpowiedniejszy produkt.
Tutaj znajdziecie najbliższy oddział Kaczmarek Electric: https://ke.pl/oddzialy/