Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję, ponieważ: nie wymaga nakładu pracy ludzkiej, nie zużywa środków chemicznych, a więc generuje oszczędności, i jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie  środków chemicznych.

Technologia dezynfekcji UV-C jest znana od około stu lat i wykorzystywana głównie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze.

Lampy UV-C, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby. Niszczą DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.

 

Z dezynfekcyjnych właściwości lamp ze światłem UVC może korzystać każdy: prywatnie w domu i w pracy.

Lampy UV-C stosuje się do odkażania:

  • przestrzeni domowej: pokoi, w których przebywają osoby chore, zakupów oraz wszystkich przedmiotów osobistych, które wymagają dezynfekcji – takich jak: telefony, dokumenty, karty bankowe, pieniądze,
  • środków lokomocji publicznej i prywatnej,
  • gabinetów lekarskich,
  • obiektów hotelowych, pensjonatów i restauracji,
  • różnej wielkości sklepów, salonów piękności, innych punktów usługowych,
  • szkół, przedszkoli, innych obiektów opiekuńczych,
  • urzędów, obiektów kulturalnych i każdej przestrzeni użyteczności publicznej.

W tym artykule chcemy przedstawić lampy do dezynfekcji Lena Lighting – polskiego producenta oświetlenia, który specjalizuje się w tworzeniu nowych rozwiązań technologicznych.

W ofercie Lena Lightin znajdują się zarówno lampy do dezynfekcji powierzchni, jak i do dezynfekcji powietrza. Jakie lampy i jak możemy stosować, aby uzyskać pożądane efekty?

Dezynfekcja powierzchni

Lampy UV-C STERILON
Rodzina lamp UV-C STERILON jest przeznaczona do dezynfekcji powierzchni. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać mikroorganizmy.

W ofercie Lena Lighting znajdują lampy UV-C STERILON o różnych mocach:
36W – zdezynfekują przestrzeń około 15 m2
72 W – przeznaczone są do powierzchni 25 m2
108 W – sprawdzą się w pomieszczeniu do 35 m2

W zależności od mocy lampy UVC, czas naświetlania powierzchni przeznaczonej do dezynfekcji waha się. Ale już w kilkanaście minut można doraźnie odkazić zagrożone przestrzenie. Jeśli naświetlanie ustawimy na kilka godzin, a moc lampy odpowiednio dopasujemy do wielkości powierzchni, możemy mieć pewność, że przestrzeń ta będzie wolna od wirusów, bakterii, i innych mikroorganizmów.

Dezynfekcja powietrza

.

Przenośne lampy UV-C STERILON FLOW są niezastąpione w pomieszczeniach, gdzie trzeba zdezynfekować powietrze w obecności ludzi. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy. Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte na zewnątrz. Jedna lampa UV-C STERILON FLOW może oczyścić powietrze w pomieszczeniu wielkości do 75m3.

Dwufunkcyjność lampy UV-C STERILON FLOW pozwala na jej otwarcie i bezpośrednią dezynfekcję powierzchni. Wtedy jednak należy opuścić pomieszczenie i podczas włączania i wyłączania zachować odpowiednie środki ostrożności.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.