Kolejny Rok za nami … niesamowicie biegnie ten czas  😉

To jest zawsze czas na robienie różnych podsumowania i dlatego chcę nakreślić w paru zdaniach, co robiliśmy i jak zmieniła się nasza firma przez ten ostatni rok.

Nie mamy jeszcze co prawda ostatecznych wyników, ale już te obecnie znane będą się od nich różnić najwyżej minimalnie. Wiemy więc, gdzie jesteśmy i co udało nam się osiągnąć w minionym roku. A był to rok ciekawy, intensywny i pełen wyzwań.

Przede wszystkim znowu urośliśmy. Według wstępnych danych osiągnęliśmy sprzedaż n poziomie około 555 mln zł, co oznacza prawie 19% wzrost sprzedaży rok do roku.

Rośnie firma, rosną wyzwania. A rośniemy zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Jest to w dużej mierze efekt rozwoju sieci dystrybucji, która w ciągu niecałych trzech lat zwiększyła się z 65 do 104 oddziałów. Tak duży wzrost oznacza oczywiście konieczność wprowadzania zmian i rozbudowy infrastruktury firmy. Dlatego w odpowiedzi na rozwój terytorialny zainwestowaliśmy w rozbudowę naszego magazynu centralnego i w usprawnienie procesów logistycznych.

W maju zakończyliśmy budowę nowej hali magazynowej w Powodowie. Dzięki temu uzyskaliśmy dodatkową powierzchnię około 6 tys. m2. Tym samym podwoiliśmy powierzchnię naszego centrum logistycznego do 12 tys. m2 magazynu pod dachem. Ponieważ staramy się z wyprzedzeniem planować kolejne kroki i przewidywać także przyszłe potrzeby, w ramach ostatniej inwestycji w Powodowie przygotowaliśmy też teren pod budowę kolejnych dwóch modułów magazynowych po 6 tys. m2 każdy. W razie potrzeby będzie można je postawić w bardzo krótkim czasie (ok. 6 miesięcy) i ponosząc znacznie mniejsze nakłady finansowe. Była to największa jednorazowa inwestycja w historii naszej firmy, która kosztowała blisko 18 mln zł. Centrum Logistyczne Kaczmarek Electric w Powodowie dysponuje też placem kablowym o powierzchni ponad 20 tys. m 2.

Dla zapewnienia efektywnego zarządzania tak dużą firmą, jaką się staliśmy, w ubiegłym roku wprowadziliśmy także nową strukturę organizacyjną. Stworzyliśmy odpowiednie obszary operacyjne i 12 października na firmowej naradzie zaprezentowaliśmy liderów odpowiedzialnych za obszary sprzedaży, zakupów, logistyki, finansów i rozwoju technologii. Ten zespół ma za zadanie wprowadzenie nowych projektów, które pozwolą nam stać się nie tylko najdynamiczniej rozwijającą się firmą na rynku, ale także świadczącą najlepszy serwis dla klientów.

Przez ostatnie dziesięć miesięcy skupiliśmy się bardziej na usprawnieniu procesów logistycznych i rozbudowie magazynu centralnego, niż na otwieraniu nowych oddziałów. Otworzyliśmy ich więc w ostatnim czasie stosunkowo niewiele (w ostatnim półroczu powstało 5 nowych elektromarketów Kaczmarek Electric). Nie oznacza to jednak, że przestajemy rozbudowywać sieć dystrybucji, że wygaszamy nasz projekt „Z nami warto”. Przeciwnie, zmieniamy się właśnie z myślą o dalszym rozwoju. Będziemy dążyli do tego, aby elektroinstalatorzy i wszyscy odbiorcy artykułów elektrotechnicznych mieli w swoim zasięgu oddział Kaczmarek Electric. Chcemy stworzyć im komfortowe warunki dokonywania zakupów i zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Jeśli już mówimy o komforcie robienia zakupów i komforcie pracy, to tego właśnie chciałbym życzyć wszystkim naszym Klientom, Partnerom i Współpracownikom oraz wszystkim czytelnikom naszego Bloga w Nowym Roku. Wszystkim nam życzę też pasji w życiu, a także czasu i oczywiście zdrowia, żeby je realizować. Dobrego Roku!

Cezary Kaczmarek