W strefach o podwyższonym ryzyku wybuchu, jak lakiernie, stolarnie, garaże podziemne czy hale produkcyjne, istotne jest nie tylko zapewnienie odpowiednego oświetlenia, ale także prawidłowa konstrukcja opraw, która jest zgodna z wymaganiami budowlanymi.

Przemysłowe oprawy hermetyczne Acciaio Eco LED od Beghelli są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na zaawansowane technologicznie produkty wysokiej jakości, które przeznaczone są do trudnych warunków pracy. Spełniają one dyrektywy ATEX 2014/34/UE, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w obiektach przemysłowych czy usługowych, w których istnieje ryzyko wybuchu, związane z obecnością w powietrzu gazów lub pyłów palnych. Ponadto szklany klosz wprasowany w obudowę ze stali charakteryzuje się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne (IK09), a także agresywne czynniki chemiczne. Acciaio Eco LED ma również wysokie parametry świetlne. Do oprawy może zostać zamontowany moduł oświetlenia awaryjnego, dzięki czemu urządzenie będzie pracować określony czas nawet po zaniku napięcia.

Inwestor ma także możliwość zintegrowania jej ze statecznikiem SmartDriver, który umożliwia inteligentne sterowanie oświetleniem i tym samym pozwala zoptymalizować wydatki za energię elektryczną.

Uniwersalne naświetlacze od Beghelli

Wybierając oświetlenie LED, musimy pamiętać, że ważne jest nie tylko dostosowanie instalacji do panujących warunków, lecz także wielozadaniowość montowanych opraw. Naświetlacze LED to energooszczędna alternatywa dla klasycznych halogenów oświetleniowych, których zadaniem jest oświetlanie powierzchni roboczej, reklamowej czy garaży. Wykorzystywane są one zarówno w strefach przemysłowych, jak i domowych. Nowoczesna technologia LED, w której wykonane są naświetlacze Beghelli, charakteryzują się nie tylko bezprecedensową mocą, ale także znacznie większą żywotnością niż tradycyjne zamienniki.

Jedną z głównych cech wyróżniających oprawy dostępne w asortymencie Beghelli jest przede wszystkim łączenie w jednym produkcie wszystkich zalet naświetlaczy oraz popularnych oprawy typu high- bay. Ponadto oprawy FH400ED wyposażone są w deflektory umożliwiające zmianę rozsyłu światła – z symetrycznego na asymetryczny. W oprawach został także zastosowany innowacyjny system zasilania, który pozwala na redukcję strumienia świetlnego o 25%, 50% oraz 75%. W ten sposób możemy dopasować rodzaj światła do oświetlanej powierzchni, a także w trakcie użytkowania zmienić zastosowanie produktu. Dla przykładu FH400ED może pełnić aż 16 funkcji, m.in. może zastąpić typową oprawę high- bay o mocy 400 W, natomiast po zmianie rozsyłu światła i redukcji mocy do 100 W może zostać przeniesiona na elewację i stać się częścią oświetlenia dekoracyjnego. Dlatego nasze produkty charakteryzują się nie tylko nowoczesną technologią, ale także uniwersalnością zastosowań – podkreśla Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny Beghelli-Polska.

Naświetlacze włoskiego producenta mają wysokie parametry mechaniczne. Stopień ochrony IP66 oraz IK09 umożliwia montaż opraw w trudnych warunkach zewnętrznych czy przemysłowych, a goniometryczny uchwyt pozwala na precyzyjną regulację i nastawienie dowolnego kąta nachylenia oprawy. Ponadto energooszczędna technologia LED zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń nawet do 50 tys. godzin.

Światło, nawet po zaniku napięcia

Stały dopływ światła w czasie codziennej pracy, szczególnie w przypadku trybu zmianowego, jest ważny dla rozwoju przedsiębiorstwa. Nawet chwilowy zanik napięcia, który wiąże się z brakiem odpowiedniego oświetlenia, może spowodować duże straty finansowe. Dlatego w ofercie włoskiego producenta oświetlenia LED dostępne są nie tylko energooszczędne źródła światła, które gwarantują obniżenie rachunków za energię elektryczną, lecz także nowoczesne żarówki świecące po zaniku napięcia. Jedną z nowości jest żarówka z akumulatorem Sorpresa Zafiro LED, która działa bez przeszkód po odcięciu dopływu energii elektrycznej. Klasyczna budowa gwintu umożliwia jej montaż w większości popularnych gniazd.

W centrum badawczo-produkcyjnym Beghelli trwają zaawansowane prace nad innowacjami w zakresie oświetlenia. Jako grupa technologicznie wywodzimy się z oświetlenia awaryjnego, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort użytkowników indywidualnych, nasi inżynierowi opracowali specjalny model żarówki, wyposażonej w litowo-jonowy akumulator, który magazynuje energię podczas swojej pracy, a jej nadmiar wykorzystuje podczas odcięcia zasilania. Jest to nie tylko efektywne energetycznie rozwiązanie, lecz także dzięki wykorzystaniu technologii szafirowej staje się designerskim wykończeniem wnętrza – podkreśla Michał Jastrzębski. Akumulatorowa żarówka Beghelli znajdzie zastosowanie zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak klatka schodowa, biura czy piwnice.

Rynek oświetlenia LED stale się rozrasta. Dostarczanie innowacyjnych produktów i rozwiązań jest ważne dla producentów oświetlenia, którzy konstruują coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Wieloletnie doświadczenie Beghelli oraz nieprzerwana od 37 lat obecność na arenie międzynarodowej umożliwiają włoskiemu producentowi oświetlenia wyznaczanie trendów branżowych i przedstawianie oferty, coraz lepiej dopasowanej do potrzeb klientów, która jednocześnie spełnia obecne wymagania rynkowe.