Dzisiaj chcemy pokusić się o kilka praktycznych porad, jak ochronić nasz dom przed włamaniem, pożarem, zalaniem i przedstawić nowy system ABB-secure@home – kompleksowe rozwiązanie w zakresie zewnętrznej i wewnętrznej ochrony.

Na początek zastanówmy się, czy o bezpieczeństwie naszego domu myśleliśmy odpowiednio wcześniej, czy dopiero dzień przed wyjazdem na urlop?
Czy mamy zwyczaj chwalić się naszym wyjazdem szerszemu gronu znajomych?
A może w mediach społecznościowych zamieszczamy zdjęcia zrobione w naszym domu, na których widać też sprzęty i przedmioty, które mogą skusić włamywaczy?

Na pewno warto zadbać o bezpieczeństwo i nie ułatwiać intruzom wtargnięcia do środka.

Zachęcamy, aby po pierwsze ograniczyć liczbę osób, które informujemy o naszych wyjazdach. Przyjrzyjmy się też krytycznie zdjęciom, które umieszczamy w mediach społecznościowych, czy nie widać na nich, jakie mamy w domu zamki, zabezpieczenia, układ pomieszczeń, co gdzie trzymamy. Poprośmy sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się wokół naszego domu, a także o wyjmowanie korespondencji ze skrzynki.

Te ważne środki ostrożności nie zastąpią jednak dobrego systemu zabezpieczającego nasze mienie nie tylko przed włamaniem, ale także wewnętrznymi zagrożeniami jak pożar lub zalanie.

Nowoczesny system ABB-secure@home to najnowsze rozwiązanie, które proponuje nam firma ABB. Dzięki ABB-secure@home ochrona domu jest możliwa w dzień i w nocy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie tylko przed intruzami, ale także niefortunnymi zdarzeniami, takimi jak niekontrolowany wyciek wody czy pożar.

System ma wiele zalet:
–  jest bezprzewodowy i łatwy w montażu – nie wiąże się z koniecznością ingerencji w ściany ani podłogi,
–  można go w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb i stylu życia domowników,
–  wykorzystuje najnowocześniejsze czujniki, w tym podczerwieni, rejestrujące każdy ruch, a także monitorujące drzwi i okna,
– najnowsza szyfrowana technologia bezprzewodowa z komunikacją dwukierunkową pozwala zmaksymalizować ochronę systemu.

System ABB-secure@home jest w pełni integrowalny. W dowolnym momencie można zainstalować czujki – a sam system zamontować zarówno na etapie projektowania instalacji, jak i po wprowadzeniu się domowników.
Współpracując z systemem automatyki budynkowej ABB-free@home®, jednostka centralna secure@home może być używana do zarządzania i monitorowania wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa i ochrony budynku, w tym ustawiania i wyłączania alarmu włamaniowego, za pomocą panelu ABB-WelcomeTouch lub zdalnie za pośrednictwem portalu MyBuildings.

Otwiera to nowe możliwości dla Twojego inteligentnego domu. Sami decydujemy o tym, jak nasz system ochrony ma zareagować na zagrożenie. Na przykład możemy zaprogramować, aby aktywacja alarmu skutkowała włączeniem światła i podniesieniem rolet.

Warto też zwrócić uwagę na nowoczesny, elegancki design urządzenia sterującego, ze zintegrowaną, podświetlaną klawiaturą pojemnościową oraz prostym w obsłudze interfejsem z intuicyjnym kreatorem konfiguracji.

System ABB-secure@home można zamówić w opcji startowej, która stanowi bazę instalacyjną dla szerszej gamy rozwiązań zawierających wszystkie podstawowe urządzenia stosowane w każdej instalacji. Oczywiście istnieje możliwość rozbudowy zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Na pewno jest to rozwiązanie godne polecenia, jeśli myślimy o bezpieczeństwie naszego domu i jego domowników.

 

 

Opis systemu i zdjęcia pochodzą od firmy ABB