Czym przed laty wyróżniał się osprzęt elektryczny stosowany w naszych domach, biurach, budynkach użyteczności publicznej? Przede wszystkim bardzo ograniczonym wyborem wzorów i kolorów, często też słabą jakością tworzywa z którego był wykonany. Cały osprzęt składał się z kilku zaledwie elementów: pojedynczych lub podwójnych gniazd i łączników oraz łączników schodowych. Osprzęt stanowił nieodzowny element wyposażenia, ale nie zdobił naszych pomieszczeń, staraliśmy się go raczej ukryć, niż eksponować.

Dzisiaj przed osprzętem postawiliśmy bardzo dużo nowych zadań, takich jak sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, klimatyzacją. Mamy do dyspozycji wiele nowych rodzajów gniazd – multimedialne, usb, internetowe itp., a zamiast pojedynczych lub podwójnych gniazd, możemy skorzystać z wielokrotnych ramek, które połączą nasz osprzęt w elegancki i estetyczny ciąg.

W czasach, gdy w dziedzinie projektowania wnętrz języczkiem u wagi stały się właśnie tego typu detale, właściwe skonfigurowanie osprzętu elektrycznego jest prawdziwym wyzwaniem. Mamy dziś wielki wybór osprzętu, składającego się z bardzo wielu elementów, dzięki któremu możemy nadać każdemu pomieszczeniu funkcjonalny i atrakcyjny „ostatni szlif”. Musimy go jednak właściwie dobrać, nie zapominając o żadnym elemencie tej skomplikowanej układanki.

Co pomoże nam zmierzyć się z tym wyzwaniem? Oczywiście konfigurator osprzętu.

Konfigurator osprzętu to narzędzie, dzięki któremu wybór designu i funkcjonalności osprzętu elektroinstalacyjnego jest łatwy i przyjemny. Daje możliwość tworzenia zestawów gniazd i łączników dla poszczególnych pomieszczeń.

Dziś przedstawiamy konfigurator osprzętu firmy Kontakt Simon.

Jest to intuicyjne narzędzie pozwalające na konfigurowanie wybranych serii Kontakt-Simon w dowolne zestawy.

Działa na zasadzie przeciągania myszką wybranych elementów, umożliwia profesjonalne zestawienie bez znajomości symboli, a wybrany osprzęt wraz z podstawową wyceną zapisuje do pliku PDF lub Excel.

Niedawno powstał film instruktażowy, który pokazuje, jak korzystać z tego konfiguratora osprzętu.

Jeśli chcecie rozpocząć korzystanie z konfiguratora,
zapraszamy na stronę
https://konfigurator.kontakt-simon.com.pl/