26 lutego br. podpisana została umowa ostatecznie finalizująca przystąpienie Kaczmarek Electric S.A. do Würth Electrical Wholesale Group Polska (W.EG Polska Sp. z o.o.). Co to oznacza?

Będziemy działać nadal jako niezależna organizacja handlowa – Kaczmarek Electric S.A. i występować pod własną marką. Wszystkie oddziały i wszyscy handlowcy będą pracować i obsługiwać klientów na dotychczasowych zasadach, a ja nadal będę kierować firmą jako Prezes Zarządu.

Dołączyłem też jako nowy członek do Zarządu W.EG Polska Sp. z o.o., w ramach której Kaczmarek Electric tworzyć będzie zespół  z firmami Enexon Sp. z o.o. i Fega Poland Sp. z o.o. Dzięki połączeniu naszych sił i wsparciu Grupy Würth wspólnie chcemy realizować nasze ambitne cele.

Budowaliśmy naszą firmę razem z żoną od zera, udało nam się odnieść wielki sukces na polskim rynku i mogę chyba powiedzieć, że jest to przygoda mojego życia. Na pewno więc nie było moim zamiarem z niej rezygnować. Moim marzeniem było natomiast osiągnięcie pozycji lidera na rynku. Dlatego już od paru lat szukałem takich właśnie możliwości dalszego rozwoju, jakie stwarza nam wszystkim ta wyjątkowa umowa.

Już teraz tworzymy jedną z największych sieci dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w Polsce, a dzięki korzyściom z konsolidacji i współpracy na wszystkich polach, na których będzie to możliwe, otwiera się przed nami wyjątkowa szansa. Dzięki wspólnemu korzystaniu z naszych zasobów, infrastruktury i cyfryzacji, a także wsparciu ze strony Grupy Würth, będziemy mogli obsługiwać naszych klientów na najwyższym poziomie, redukując jednocześnie koszty operacyjne. Taka konsolidacja na naszym rozdrobnionym rynku elektrotechnicznym jest potrzebna i przyniesie korzyści, które mam nadzieję, że już niedługo odczują też nasi klienci i partnerzy.

 

Cezary Kaczmarek